Dakar-rali: tovább javított összetettbeli helyezésén Gyenes Emánuel

utolsó frissítés: 13:36 GMT +2, 2019. január 11.

A motorosok mezőnyében induló Gyenes Emánuel (KTM) az 50. helyen fejezte be a 2019-as Dakar-rali negyedik szakaszát. A perui Arequipa és Moquegua közötti etapot (405 km-es szelektív szakasz) az amerikai Ricky Brabec (Honda) nyerte, és összetettben is átvette a vezetést.

Brabec 6 perccel és 19 másodperccel előzte meg a második helyen befutó osztrák Matthias Walknert (KTM), és 7 perc 7 másodperccel bizonyult gyorsabbnak az ausztrál Toby Price-nál (KTM). Gyenes 50.-ként ért célba, 1 óra 14 perc 14 másodperccel maradva le a győztestől.

Összetettben jelenleg Brabec vezet, akit a chilei Quintanilla (Husqvarna, 2:19 perc hátrány) követ, a harmadik helyen pedig Price áll (4:22 perc hátrány). Gyenes Emánuel a tegnapi összetettbeli helyezését (52.) tovább javítva az 51. pozíciót foglalja el összetettben, 4 óra 25 perc 18 másodperc hátránnyal.

Pénteken Moquegua és Arequipa között zajlik a verseny, a teljesítendő mért szakasz hossza 345 km.