2021. szeptember 19. vasárnapVilhelmina

Szőcs Bernadette egyéniben a 17. helyen végzett

utolsó frissítés: 10:51 GMT +2, 2021. július 27.

Vereséget szenvedett kedden Szőcs Bernadette az amerikai Juan Liutól a tokiói olimpiai játékokon a női egyéni asztalitenisz harmadik fordulójában. Ellenfele 4-2-re (11-4, 6-11, 6-11, 11-9, 11-8, 11-3) győzte le a marosvásárhelyi sportolót a 35 percig tartó mérkőzésen. Szőcs Bernadette 2-1-es vezetésénél a 36 éves amerikai játékos fordított, és több szettet már nem veszített.

A marosvásárhelyi lány a 17-ik helyen végzett a női egyéni mezőnyben. A 2016-os riói olimpiai játékokon már az első fordulóban kiesett.

Szőcs mindössze egyetlen győzelmet könyvelhet el Tokióban, Ovidiu Ionescu oldalán, vegyes párosban. Azzal az 5. helyen végeztek az olimpián először szereplő számban

A marosvásárhelyi lány a román együttessel a csapatversenyben lesz még érdekelt, augusztus elsején Egyiptom ellen játszanak az első fordulóban. (agerpres)