Futballtörténelem: Megvan a Sepsi első nemzetközi ellenfele

utolsó frissítés: 16:14 GMT +2, 2021. június 16.

Több szempontból is futballtörténelmi eseményre került sor szerda 14:30-kor, hiszen először sorsoltak második kört a vadonatúj Konferencia Ligában, és először kapott nemzetközi ellenfelet az európai kupaszintéren debütáló Sepsi OSK is.

Az új formátum 55 futballszövetség 184 csapatával kezdődik, amelyet fő ágra és bajnoki ágra osztanak. A bajnoki ágra a Bajnokok Ligájából kieső csapatok kerülnek, a fő ágra az egyes országok kupagyőztesei és a bajnoki tabella alapján bejutottak.

A három selejtezőkör mellett van egy ún. Play-off kör, amelynek győztese a főtáblára, azaz a csoportkörbe kvalifikál. Ebbe szakaszba csatlakoznak az Európa Ligá selejtezőiből kiesett csapatok is, öt együttes a bajnoki ágra, 3 pedig a fő ágra kerül. A csoportkörbe 32 csapat kerül, amelyet nyolc darab, négyes csoportra osztanak. A csoportgyőztesek a legjobb 16 közé kerülnek, a nyolc csoportmásodik és a nyolc csoportharmadik pedig megküzd a legjobb 16 nyolc fennmaradó helyéért.

A Sepsi OSK a szlovák Spartak Trnava és a máltai Mosta Fc párharcának győztesét kapta. A nagyszombati gárda az elmúlt szezonban a kétszakaszos szlovák élvonal 3. helyén végzett, jóval esélyesebbnek számít, így minden bizonnyal ellenük játszik a szentgyörgyi alakulat a második körben.

A többi romániai csapat is megtudta ellenfelét, a FCSB a Sahtyor Karagandit, a Craiova pedig az albán KF Laci és a montenegrói FK Podgorica győztesét kapta.