2024. március 29. péntekAuguszta

Vezetésről esett ki Simona Halep Madridban!

utolsó frissítés: 22:39 GMT +2, 2021. május 04.

Ahogy arról már tájékoztattuk olvasóinkat Simona Halep bejutott a legjobb tizenhatba jutott Spanyolországban, most azonban három szettben szenvedett vereséget a Madrid Openen, így nem sikerült a nyolc közé jutnia a WTA 1000-es tornán.

A román teniszezőnő ellenfele a 25 éves Elize Mertens volt, akitől eddig mindössze egyszer kapott ki, 2019-ben Dohában, és akkor sem a kedvenc felületének számító salakon. Halep jól kezdte a mérkőzést, az első szettben egyszer sem volt hátrányban, sőt kétszer is breakelni tudott, így 6-4-re nyert.

A második és harmadik szettben hasonló volt a forgatókönyv, a teniszezőnők nem tudták megtartani adogatásaikat, előbb 3-3, majd 2-2 breakkel jutottak el 5-5-ig, ami után a konstancai versenyzőt agyonnyomta a teher és 6-5-s hátránynál elvesztette adogatását a szettben-, illetve a meccsben maradásért.

Elize Mertens a következő meccset az 5. kiemelt Sabalenka ellen vívja.

Borítókép: Simona Halep Facebook