2021. május 13. csütörtökSzervác, Imola

Gólpasszok, győzelmek és kincset érő döntetlenek, kitűnő fordulón vannak túl a magyar légiósok

utolsó frissítés: 17:15 GMT +2, 2021. május 04.

Nem ment rosszul a magyar légiósoknak a hétvége és a hétfői játéknap, sikeres meccseken vannak túl a magyar válogatott játékosok.

Két magyar is érdekelt volt a török élvonal küzdelmeiben vasárnap, a kiesés ellen menekülő Kasimpasa Varga Kevinnel a soraiban 16:00-tól fogadta az Alanyasport. A meccsnek komoly tétje volt, egy esetleges győzelemmel a csapat kikerülhetett a kiesőzónából, hiszen a riválisok ellenfele a Fenerbahce, a Basaksehir és a Galatasaray volt. A Kasimpasa végül 3-0-ra nyert, Varga Kevin pedig gólpasszal vette ki a részét a sikerből.

A Kasimpasa bentmaradásáért a Fenerbahce is mindent megtett, Szalai Attila ismét kezdőként játszott az isztambuli klubban. Az aktuális csörtét az Erzurum BB ellen vívta a Fener, és nyert is 3-1-re, ezzel biztossá vált dobogós helye, miközben az Erzurumot három ponttal a Kasimpasa mögött tartotta. A bajnokság vége előtt három fordulóval a Besiktas előnye 5 pont, őket már vélhetően nem fogják beérni Szalaiék, a második helyért viszont nagy csatát vívnak a Galatasarayjal.

(Dárdai Márton gólpassza 39 másodpercnél kezdődik)

Jó meccset játszott a Hertha BSC is, amelyik a Mainz ellen vívott nagyon fontos találkozót. A Dárdai Pál által vezetett berliniek Dárdai Mártonnal a kezdő tizenegyben léptek pályára, a túloldalon Szalai Ádám 72 percet töltött a gyepen. A meccs 1-1 lett, előbb Dárdai Márton gólpasszával szerezte meg a vezetést a kék-fehér klub, majd a Mainz Mwene góljával egyenlített. A Hertha mezőnynél két meccsel kevesebbet játszva áll a tizenhetedik helyen.

Sallai Roland a Freiburg jobbszélsőjeként 68 percet fozizott a Hoffenheim ellen, a múlt heti gólos és két gólpasszos Schalke elleni teljesítménye után ezúttal nem sikerült kanadai pontot gyűjtenie.

Borítókép: Kasimpasa Facebook