2021. november 28. vasárnapStefánia

Női tenisz: Bejutott Simona Halep a stuttgarti tenisztorna elődöntőjébe

utolsó frissítés: 09:46 GMT +2, 2021. április 24.

Bejutott Simona Halep az 565.530 dollár összdíjazású stuttgarti WTA 500-as salakpályás tenisztorna negyeddöntőjébe, miután péntek este 6:1, 6:4-re legyőzte az orosz Jekatyerina Alekszandrovát.

A második helyen kiemelt Halepnek 71 percre volt szüksége, hogy túllépjen a világranglista 34. helyén álló ellenfelén, és 2015 és 2017 után harmadszor is bejusson a stuttgarti elődöntőbe.

Az első szettben egy Halep teniszleckét láttunk, amelyben a konstancai lány összesen három pontot vesztett saját adogatásából, és mindössze 23 perc alatt 6:1-re nyert.

A második játszma kiegyensúlyozottabb volt, 4:4-ig négy brékre került sor, ekkor Halep ismét brékelt és a meccsért szerválhatott, de nyernie csak azt követően sikerült, hogy hárította Alekszandrova négy bréklabdáját.

Halep három ászt ütött és két kettőshibát vétett, Alekszandrovánál egy ászt és öt kettőshibát jegyeztek. Halep 70%-kal nyerte az első és 55%-kal a második szerváját, az orosz játékosnál e két százalék 47 és 41 volt.

Simona 14 nyerőt ütött, Jekatyerina 11-et, míg a ki nem kényszerített hibák aránya 15:33 volt.

Alekszandrova megnyerte Halep ellen az ez előtti két mérkőzést 2019-ben Pekingben, idén januárban pedig Melbourne-ben.

Halep bebiztosított magának egy 26.130 eurós csekket és 185 WTA pontot, és a következő fordulóban az Arina Szabalenka. (Agerpres)