Jégkorong Erste Liga: Kikapott a Sportklub, szépített a Ferencváros az elődöntőben

utolsó frissítés: 08:31 GMT +2, 2021. március 24.

Az FTC-Telekom hazai pályán 3-1-re legyőzte a vele társbajnok Sport Club Csíkszeredát a jégkorong Erste Liga elődöntőjének ötödik mérkőzésén, így összesítésben 3-2-re szépített.

A feszült, sok kiállítással tarkított találkozón a második harmad végén került előnybe az erdélyi gárda - a harmadik összecsapást eldöntő - Andrej Taratuhin találatával.
    A legutóbbi két kiírásban bajnok FTC villámrajtot vett a harmadik húsz percben: húsz másodperc elteltével Somogyi Balázs egyenlített. Sőt, a sorra érkező kisebb verekedések után Hegyi Ádám már a vezetést szerezte meg a zöld-fehéreknek a játékrész derekához közeledve. A Csíkszereda hajrázott az egyenlítésért, emberelőnyben kapuvasig is eljutott, kapuslehozatallal is próbálkozott, ám ebből is a Ferencváros jött ki jobban: Tóth Adrián élt az üreskapus lehetőséggel.
    A párharc csütörtökön folytatódik, Csíkszeredában.

FTC-Telekom - Sport Club Csíkszereda 3-1 (0-0, 0-1, 3-0)
------------------------------------------------------------------
gól: Somogyi (41.), Hegyi (48.), Tóth A. (59.), illetve Taratuhin (40.)
    Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-2 a Csíkszereda javára.