Erste Liga: Már 3-1-re vezet a Csíkszereda! - VIDEÓ

utolsó frissítés: 11:24 GMT +2, 2021. március 22.

Az SC Csíkszereda jó hajrájának köszönhetően 3-2-re legyőzte vendégét, az FTC-Telekomot a jégkorong Erste Liga-elődöntő negyedik mérkőzésén, vasárnap, így összesítésben 3-1-re vezet az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban. Folytatás kedden a Tüskecsarnokban.

A két társbajnok első ütközetét az FTC, a másodikat a székely együttes nyerte Budapesten egyaránt 5-1-re, majd szombaton - immár Szeredában - a hazaiak győztek hosszabbítás után 3-2-re. Így az újabb Sport Klub-siker már komoly előnyt jelent a párharcban.

Az FTC ugyan kihagyott egy emberelőnyt, a 13. percben Tóth Gergely mégis vezetést szerzett csapatának. A fordulást követően egyenlítettek a hazaiak, ám a 36. percben Sági Martin is betalált. A folytatásban fokozta az iramot a Szereda, és Judd Blackwater, valamint John Combs révén 28 másodperc alatt fordított a záró harmad derekán. A hajrában lehozta kapusát az FTC, de nem járt sikerrel.

Erste Liga, elődöntő, 4. mérkőzés:
SK Csíkszereda (romániai) - FTC-Telekom 3-2 (0-1, 1-1, 2-0)
    Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-1 a Csíkszereda javára.