2021. április 14. szerdaTibor

ATP500 Rotterdam: Fucsovics Pault is verte, bejutott a négy közé

utolsó frissítés: 08:14 GMT +2, 2021. március 06.

A legjobb négy közé jutott Fucsovics Márton a Rotterdam Openen, miután Reilly Opelka és Fokina Davidovich után Tommy Pault is legyőzte. A legmagasabbra rangsorolt magyar teniszező két szettben 6-4, 6-3-ra győzött.

Több mint két órát csúszott a negyeddöntő, az elhúzódó meccsek (Rubljov 2 óra 42 perc alatt gyűrte le Chardyt 2-1-re, Coric 2 óra három perc alatt verte Nishikorit 7-6, 7-6-ra) miatt Marci a tervezett 21:00 óra helyett csak 23:00-kor tudott pályára lépni.

Az első szettben 3-3-ig haladtak a felek, itt Fucsovics breakelt és kiszerválta a szettet. A második játszma sokkal nehezebb volt, bár a nyíregyházi versenyző el tudta venni ellenfele adogatását az első játékban, az 4. game-ben a 23 éves amerikai visszabreakelt. Fucsovics az ötödikben ismét megszerezte az előnyt a rosszul koncentráló ellenfél ellen és innen már nem volt visszaút Paulnak.

Fucsovics következő ellenfele Borna Coric lesz. Mindhárom eddigi meccsüket a horvát nyerte. A másik elődöntőn a görög Cicipasz az orosz Rubljovval találkozik.

ABM AMRO WORLD TENNIS TOURNAMENT ATP-500-AS VERSENY, ROTTERDAM (2 098 480 dollár, kemény pálya), Negyeddöntő

Fucsovics Márton (magyar)–Tommy Paul (amerikai) 6:4, 6:3

Borítókép: Fucsovics Márton Facebook