Erste Liga: Győzelemmel kezdtek a társbajnokok

utolsó frissítés: 16:49 GMT +2, 2021. március 03.

A társbajnok FTC-Telekom és SC Csíkszereda is győzelemmel kezdte negyeddöntős párharcát a jégkorong Erste Ligában kedden.

Az erdélyi ütközet a Csíkszereda és a Gyergyó között a várt nagy csatát hozta, A hazaiak két és fél perccel az alapidő vége előtt 2-1-re vezettek, de a vendégek másfél perc múlva egyenlítettek, és hosszabbításra mentették az összecsapást. A hirtelen halálban, 4:20 percnél John Anthony Combs beütötte a győztes találatot.

Az FTC-nek csak az első harmadban kellett izgulnia Tüskecsarnokbeli társbérlője, a MAC HKB Újbuda ellen, a második harmadban szerzett három gól alapozta meg a sikert.
Minden párharc szerdán folytatódik ugyanilyen pályaválasztás mellett.

Eredmények (a liga honlapja alapján):
    Erste Liga, negyeddöntő, 1. mérkőzések:

Sport Club Csíkszereda - Gyergyói Hoki Klub  3-2 (1-1, 0-0, 1-1, 1-0), hosszabbítás után

FTC-Telekom - MAC HKB Újbuda 4-1 (0-1, 3-0, 1-0)