2021. március 7. vasárnapTamás

Magabiztosan nyert a Csíkszeredai Sportklub a harmadik helyezett otthonában

utolsó frissítés: 17:46 GMT +2, 2021. január 16.

A MAC Újbuda a 26., a Sportklub viszont csak a 17. meccsét játszotta az Erste Liga szombati játéknapján. A csíki csapat a kevés meccs ellenére a hatodik helyről várhatta az összecsapást, köszönhetően jórészt annak, hogy idén mindössze három meccset veszített el.

A Sportkub már az első pillanatokban meglepte ellenfelét Blackwater 38 másodperc után szerezte meg a vezetést. A 7. percben Terbócs István egyenlített, a döntetlennek azonban nem sokat örülhetett a hazai csapat, pár másodperc múlva (továbbra is a 7. percben) Fodor találatával ismét a vendégeknél volt az előny.

A második harmadban csak egy gól született, Becze talált be a 3. percben, a záróetapra tehát kétgólos fórral készülhetett Jason Morgan együttese.

Az utolsó játékrész első felében Combs és Fodor is betalált, ezzel 5-1 volt az eredmény, a lényegi kérések pedig eldőltek. A MAC még szerzett egy szépítő találatot a 16. percben, de a meccs kimenetele szempontjából ez nem osztott vagy szorzott.

A Csíkszereda zsinórban hat győzelem után a listavezető Ferencvároshoz látogat, január 19-én.

Erste Liga, alapszakasz
MAC Újbuda - Csíkszeredai Sportklub 2-5 (1-2, 0-1, 1-2)
gólszerzők: Terbócs (7.), Nagy (56.) ill. Blackwater (1.), Fodor (7., 51.), Becze (23.), Combs (47.)

Borítókép: Csíkszeredai Sportklub Facebook