2021. január 22. péntekVince, Artúr

Megvan az első négy továbbjutó a BL-ben, a Fradi még lehet harmadik - Videó

utolsó frissítés: 08:47 GMT +2, 2020. november 25.

A Bajnokok Ligája csoportkörének keddi játéknapján négy csoport küzdelmei folytatódtak a negyedik fordulóval. Az „E”, „F” , „G” és „H” jelű kvartettek közül kettőben is eldőlt a továbbjutó kiléte.

Az E-csoportban a Chelsea és a Sevilla is idegenbe utazott, vendéglátóik, a Rennes, és a Krasnodar nagy bánatára. Úgy az angol, mint a spanyol csapat 2-1-re tudott diadalmaskodni, így mindekettő továbbjutott. Érdekesség, hogy mindkét találkozón hosszabbításban tudott nyerni a favorit, de a csoportban már csak kisebb kérdések várnak megválaszolásra, például, hogy ki lesz a csoportelső, illetve, hogy a Krasnodar és a Rennes közül ki folytathatja az Európa Ligában és ki kényszerül búcsút mondani az európai kupatavasznak.

RennesChelsea 1-2
(gólszerzők: Guirassi 85. ill. Hudson-Odoi 22., Giroud 90.+1.)
KrasnodarSevilla 1-2
(gólszerzők: Wanderson 56. ill. Rakitic 4., El Haddadi 90.+5.)

A csoport állása négy forduló után:
1. Chelsea 10 pont, 9-1-es gólarány
2. Sevilla 10 6-3
3. Krasnodar 1 4-10
4. Rennes 1 2-7

Az F-csoportban még nem dőlt el biztosan a továbbjutók kiléte, de nagy meglepetés kellene a Dortmund, vagy a Lazio kieséséhez, miután előbbi 3-0-ra verte a Brugge-t hazai pályán, míg utóbbi szintén otthon, 3-1-re lépte le a Zenitet. A dortmundi gárdánál a norvég szupertehetség Haaland továbbra is ontja a gólokat, ezúttal két ízben köszönt be a szebb napokat is látott Mignolet-nek. A másik találkozón Immobile és Parolo góljával már 22 után kétgólos előnybe került a római csapat, erre még Dzjuba válaszolt, az 55. percben tizenegyesből esett újabb Immobile-gólra azonban már nem, így a három pont sorsa eldőlt.

Borussia DortmundClub Brugge 3-0
(gólszerzők: Haaland 18., 60., Sancho 45.)
Lazio RómaZenit Szentpétervár 3-1
(gólszerzők: Immobile 2., 55., Parolo 22. ill. Dzjuba 25.)

1. Borussia Dortmund 9 pont, 9-3-as gólarány
2. Lazio 8, 8-4
3. Club Brugge 4, 3-8
4. Zenit 1, 3-8

A G-csoportban a Juventus hazai pályán fogadta a Ferencvárost, a magyar bajnok percekre volt egy nagy bravúrtól, a mérkőzés leírását ITT olvashatják. A csoport másik meccsén a Barcelona a Dynamo Kijev vendége volt és nem okozott csalódást, 4-0-ra verte a koranavírus-fertőzésekkel sújtott ukrán csapatot. A mérkőzés hőse kétségtelenül Brathwaite volt, aki két gólja mellé egy gólpasszt is kiosztott az ebben a szezonban kevés játéklehetőséget kapó, 20 éves, Sergino Destnek, aki először talált be a gránátvörös-kékek színeiben.

Figyelembe véve a Dynamo Kijev helyzetét, a Ferencváros még lehet harmadik. Amennyiben Rebrov együttese le tudja gyűrni a komoly keretgondokkal küzdő ukrán sztárgárdát, vagy esetleg egy 3-3-as döntetlent játszik idegenben, akkor direkt mérkőzésen vívhatja ki az Európa Ligában való szereplést.

Juventus Ferencváros 2-1
(gólszerzők: Ronaldo 35., Morata 90.+1., ill. Uzuni 19.)

Dynamo KijevBarcelona 0-4
(gólszerzők: Dest 52., Brathwaite 57. 70., Griezmann 90.+2.)

1. Barcelona 12 pont, 13-2-es gólarány
2. Juventus 9, 8-4
3. Dynamo Kijev 1 3-10
4. Ferencváros 1 5-13

A H-csoport küzdelmei izgalmasnak ígérkeztek már a sorsoláskor, hiszen a Manchester United, a Paris Saint-Germain és a két magyar válogatottat, Willi Orbant és Gulácsi Pétert is foglalkoztató RB Lipcse összecsapásai igazi csemegének tűntek. A négyes nem is okozott csalódást, elég sok meglepetéseredmény született, a múlt fordulóban konkrétan kettő is, az egyik (a kisebb) a németek 2-1-es győzelme a PSG fölött, a vaskosabbik pedig a Basaksehir győzelme a Manchester United felett (2-1).

Nos, ebben a fordulóban „helyre állt a világ rendje”, feltéve, hogy ennek a kijelentésnek van bármilyen értelme a Bajnokok Ligájában, hiszen a Manchester United méretes zakót (4-1) varrt a Basaksehirre, a PSG pedig minimális győzelmet aratott Neymar tizenegyesének köszönhetően a Lipcse felett. A csoportból elméletileg még bárki továbbjuthat, azért komoly pénzt nem érdemes áldozni a törökök Top16-os szereplésére, ugyanakkor kifejezetten érdekes lesz megnézni, hogy a németek és a franciák közül ki kaparja ki magának a gesztenyét.

Manchester UnitedBasaksehir 4-1 (3-0)
(gólszerzők: B. Fernandes 7., 19., Rashford 35., James 90.+2. ill Turuc 75.)
Paris Saint-GermainRB Lipcse 1-0 (1-0)
(gólszerző: Neymar 4.)