2020. november 28. szombatStefánia

Szász Kincső nyerte a Romanian Open Squasht!

utolsó frissítés: 08:46 GMT +2, 2020. november 18.

Szász Kincső nyerte meg a romániai országos bajnokságot fallabdában. A kolozsvári versenyen kitűnően teljesítő csíkszeredai sportoló még játszmát sem vesztett a döntőig.

Congrats to our #ros8 winners! Big applause for: Radu Pena Dumitru Goian Cristian Dragusin (MS PRO) Kincső Szász...

Posted by Romanian Open Squash on Sunday, November 15, 2020

A finálé kiegyenlített játékot hozott, legalábbis az elején, a Transylvanian Tenis&Squash Sportklub fallabdázója Andreea Ghiorghisorral mérkőzött meg az aranyéremért. Az első játszmában 12-10-re nyert, a másodikban azonban 15-13-ra veszített, így a torna során először nem vezetett két szett után.
A szeredai sportoló nem remegett meg, sőt sebességet váltott, amit a Călărașiból érkező ellenfele nem tudott tartani. Szász Kincső 12-10-re nyerte a harmadik játszmát, majd ellentmondást nem tűrően, magabiztosan 11-6-ra az utolsót és ezzel román bajnoki címet szerzett.

Borjtókép: Szász Kincső Facebook