Döntőt játszhat Simona Halep a római tornán

utolsó frissítés: 17:47 GMT +2, 2020. szeptember 20.

Simona Halep bejutott a 2.098.290 dollár összdíjazású római tenisztorna döntőjébe, miután vasárnap 6:3, 4:6, 6:4-re legyőzte a spanyol Garbine Muguruzát.

Halep harmadik alkalommal játszhat finálét Rómában: 2017-ben és 2018-ban is döntős volt, de mindkétszer vereséget szenvedett az ukrán Elina Szvitolinától.

A vasárnapi mérkőzésen a világranglista második helyén álló román lány egyértelműen uralta az első játszmát, vezetett 2:0-ra és 5:1-re, majd 6:3-ra nyerte a szettet.

A második játszmát is jól kezdte, vezetett 3:1-re és 4:2-re is, Muguruza azonban megnyert zsinórban négy játékot, 6:4-re hozva a szettet.

A döntő játszmát sokkal határozottabb és agresszívebb játékkal indította Halep, elhúzott 4:0-ra, majd 5:1-re is vezetett, és bár spanyol ellenfelének sikerült feljönnie 5:4-re, Simona elvette az adogatását, 6:4-re nyerve a szettet és ezzel a mérkőzést.

Nyerő ütések tekintetében Muguruza bizonyult jobbnak a találkozón (35-21), de ki nem kényszerített hibából is neki volt több (37-22).

A döntőben a tornán másodikként kiemelt cseh Karolina Pliskova és a szintén cseh Marketa Vondrousova közötti mérkőzés győztese lesz a román lány ellenfele. (agerpres)