2020. október 27. keddSzabina

Hatalmas bravúr! A Celtic után a Dinamo Zagrebet is megverte a Ferencváros!

utolsó frissítés: 11:18 GMT +2, 2020. szeptember 17.

A Celticet búcsúztató Ferencváros a lehető legnehezebb ellenfelet kapta a Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörében, hiszen azzal a Dinamo Zagrebbel kellett megküzdenie, aki a tavalyi évadban 4-0-ra verte a magyar bajnokot idén pedig a CFR-t búcsúztatta drámai körülmények között. Bár a múlt héten még vírusfertőzésekről szóltak a hírek a horvát bajnok háza táján, hétvégén már a Hajduk Split elleni 2-1-es idegenbeli győzelemmel hangolt a hétközi európai kupameccsre.

Ilyen előzmények mellett még hazai pályán is az esélytelenebb csapat szerepe hárult a Fradira, ezért is volt vaskos meglepetés, hogy Lovrencsics mindössze nyolcvan másodperc alatt megszerezte a vezetést a hazai gárdának.

A gól érdekes módon inkább Rebrov csapatát zavarta meg, a Ferencváros védői a következő tíz percben az öngólon kívül bemutatták a védekezőjáték összes baklövését, a helyezkedési hibától a rossz ütemű megmozdulásokon keresztül egészen a saját tizenhatos előterében eladott labdáig.

Ennyi hibát akkor sem lehet véteni a horvát kirakatcsapat ellen, ha történetesen életlenül játszik a támadóharmadban, vagy éppen brillírozik a kapusunk. Bár Dibusz Dénes több nagy bravúrt is bemutatott a gól utáni húsz percben, mintent ő sem tudott megfogni, a 23. percben Ademi fejesénél egyenlített Zoran Mamic gárdája.

A félidő hátralevő része jó tempójú támadófutballt hozott, de a csapatok újabb találatot nem tudtak elérni.

A második félidőben óvatosabban bűvölték a bogyót a felek, egyik gárda sem kockáztatott túl sokat, ennek ellenére a 65. percben Uzuni egy az egy ellen maradt Livakovic ellen, és okosan a rövidbe lőtt. Újabb sokk, 25 perccel a vége előtt ismét vezetett a magyar bajnok.

Nagyjából itt gondolhattunk bele először komolyan, hogy a Ferencváros a Celtic és a Dinamo Zagreb legyőzésével az elmúlt 30 év legkomolyabb magyar BL-selejtezős teljesítményét tetszi le az asztalra.

De még mindig volt hátra 25 perc, és az idő úgy repült, mint egy ólomszárnyú betonbagoly (hogy klasszikust idézzünk).

A zágrábi alakulat átvette a kezdeményezést, a labdabirtoklásuk a következő 5-10 percben kategóriákat javult, ajtó-ablak helyzeteket nem tudtak ugyan kialakítani de rendkívül jól futballoztak. A Fradi állta a sarat, bár ehhez néha a horvátok fáradtság okozta tompasága is kellett.

A német játékvezetői gárda „nagylelkűen” 5 percet hosszabbított, a második minutumban hatalmasat kellett védenie az egész meccsen kiegyensúlyozottan teljesítő Dibusznak.

A Ferencváros ezzel a teljesítménnyel már biztosan csoportkörös, az Európa Liga főtáblája a minimum ahova juthat, viszont akár álomszerűen is alakulhat a svéd, a skót és a horvát bajnokot is búcsúztató Zöld Sasok szezonja, hiszen akár a Bajnokok Ligája csoportkörében is folytatódhat a kaland. A szeptember 22-én esedékes első Play-Off találkozón a Qarabag - Molde győztesével játszik a magyar csapat.