2020. november 28. szombatStefánia

Továbbra is pont nélkül a Gyergyói HK

utolsó frissítés: 18:18 GMT +2, 2019. szeptember 17.

Harmadik próbálkozásra sem tudott pontot szerezni a Gyergyói Hoki Klub csapata a jégkorong Erste Ligában. A piros-fehéreket a Ferencváros és a Dunaújvárosi Acélbikák után a DEAC győzte le hazai pályán.

fotó: DEAC Jégkorong

A hétfői játéknap debreceni mérkőzésén a székelyföldi vendégeknek több kapura lövésük volt, mint a hazaiaknak, ám Hetényi Zoltán remek teljesítményt nyújtott az egyetemisták kapujában. A rutinos kapus 39 védésével 95,12 százalékos hatékonyságot produkált.

A gyergyóiak kétszer is egyenlítettek, az első harmadban a ponterős lett hátvéd, Imants Lescovs, majd a harmadikban az orosz Albert Zagidulin góljával, erre viszont gyorsan érkezett a honfitárs Vlagyiszlav Kulesov válasza, aki beállította a 3–2-es végeredményt.

A Gyergyói HK pénteken házigazdaként a Hokiklub Budapest ellen gyűjtheti be első pontjait az alapszakaszban, szombaton pedig az Újpest vendégeskedik Gyergyószentmiklóson.

A szezon első tévés mérkőzése, az UTE–FTC méltó volt egy derbihez. A gólgazdag, fordulatos rangadón az otthon játszó lilák a rendes játékidő utolsó előtti percében még győzelemre álltak, de Tóth Adrián 5–5-re egyenlített így jöhetett a hosszabbítás, amelyben a zöld-fehérek kapitánya, Nagy Gergő óriási kapáslövéssel biztosította be csapatának a két pontot.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz

Hétfői eredmények

DEAC–Gyergyói Hoki Klub 3–2 (1:1, 1:0, 1:1)
gól: Vokla Roland (14.), Martin Daloga (32.), Vlagyiszlav Kulesov (50.), ill. Imants Lescovs (19., kettős emberelőny), Albert Zagidulin (49.)
lövések: 30–41
kiállítások: 12–8 perc

Újpesti TE–FTC-Telekom 5–6 – h.u. (0:2, 3:1, 2:2, 0:1)
gól: Nemes Benjámin (28.), Ladislav Sikorcin (29.), Jared Brown (37., emberhátrány), Kovács Attila (41.), Mathieu Henderson (50., emberelőny), ill. Nagy Gergő (6., 62. mindkettő emberelőny), Pavuk Attila (6.), Hajós Roland (35.), Rasmus Kulmala (44.), Tóth Adrián (60.)
lövések: 37–36
kiállítások: 12–18 perc

A bajnokság állása: 1. Dunaújvárosi Acélbikák 6 pont (2 meccs, 11:3), 2. DEAC 6 p. (2 m., 6:4), 3. Csíkszeredai Sportklub 5 p. (2 m., 10:6), 4. FTC-Telekom 5 p. (2 m., 9:6), 5. Brassói Corona 4 p. (2 m., 7:5), 6. Hokiklub Budapest 3 p. (1 m., 2:1), 7. Újpesti TE 1 p. (2 m., 6:8), 8. Gyergyói HK 0 p. (3 m., 5:10), 9. Schiller-Vasas HC 0 p. (2 m., 4:10), 10. Fehérári Titánok 0 p. (2 m., 3:10)