2020. július 9. csütörtökLukrécia

Csak egy liga 1-es csapat van az EL-főtáblán

utolsó frissítés: 14:20 GMT +2, 2019. augusztus 30.

A „portugál Concordia Chiajna” kiejtette a FCSB-t az Európa Liga utolsó selejtezőkörében, ami azt jelenti, az élvonalbeli román labdarúgó-bajnokságból csak a címvédő Kolozsvári CFR szerepelhet a másodszámú európai kupa csoportkörében.

Gigi Becali, a bukaresti labdargúgócsapat eszement tulajdonosa a másodosztályba kiesett Ilfov megyei gárdához hasonlította a portugál ellenfelet. Becali a romániai 0–0 után biztosra vette a FCSB továbbjutását, azt mondta, levágja a fejét, ha ettől a csapattól gólt kapnak a visszavágón. A guimaraesi drukkerek aztán csattanós választ adtak a gyalázatosan nyilatkozó klubtulajdonosnak: „Vágd le a fejed, idióta!” – üzenték egy angol nyelvű molinón.

A Liga 1-ben utolsó FCSB eddigi talán leggyengébb meccsét játszotta az európai kupákban. A Vitória tizenegyes-góllal jutott főtáblára, a második félidő elején a középhátévd Edmond Edmond Tapsoba értékesítette a Davidson által kiharcolt büntetőt. A különbség sokkal nagyobb is lehetett volna, ha a portugál csapat játékosai nem szórakoznak el egy sor ígéretes lehetőséget. A FCSB ritkán tudta megközelíteni Douglas kapuját, a legvégén Iulian Cristeának volt nagy egyenlítési lehetősége, de a Medgyestől igazolt hátvéd a brazil kapus karjai közé fejelte a labdát.

Akárcsak tavaly, Becali csapata ezúttal is az Európa Liga utolsó selejtezőkörében bukott el.

UEFA Európa Liga, selejtező
Playoff-kör, visszavágó

Vitória SC (portugál)–FCSB 1–0 (0–0)
Guimaraes, D. Afonso Henriques Stadion
vezette: Irfan Peljto (bosnyák)
gól: Tapsoba (53., büntetőből)
sárga lap: Crețu (3.), Soiledis (34.), Panțîru (68.), Moutinho (74.), Planic (90+2.)
Továbbjutott a Vitória 1–0-s összesítéssel

Vitória: Douglas – Sacko, Tapsoba, Bondarenko, Hanin – Poha, Al Musrati, Pepe (Joao Teixeira 75.) – Rochinha, Bruno Duarte (Andre Pereira 78.), Davidson (Rafa Soares 86.). Edző: Ivo Vieira.

FCSB: Bălgrădean – Crețu (Roman 27.), Planic, Cristea, Soiledis (Moutinho 72.) – Popescu, Pintilii (Gnohere a szünetben), Panțîru – Vînă, F. Tănase, Coman. Edző: Bogdan Vintilă.