2020. július 9. csütörtökLukrécia

Nem bírt egymással a Honvéd és a Craiova

utolsó frissítés: 12:45 GMT +2, 2019. július 26.

A Budapest Honvéd csütörtökön gól nélküli döntetlent játszott román vendégével, az Universitatea Craiovával a labdarúgó Európa Ligában, a selejtező második fordulójának első, győri mérkőzésén.

Az első percekben a vendégek akarata érvényesült, az első kapura lövés is a román csapathoz fűződik, a Honvéd alig tudta megtartani a labdát. Negyedóra elteltével kiegyenlítettebbé vált a játék, később pedig már inkább a kispestiek irányítottak és vezettek több veszélyes támadást, egy ízben Pigliacelli nagy bravúrral hárította a Liverpoolnál is megfordult David N'Gog fejesét. A szünet előtti percekben és a Bancu hosszú ápolása miatt nyolcpercesre nyúlt hosszabbításban mindkét csapat veszélytelenül futballozott.

fotó: Budapest Honvéd FC/Facebook
A második félidőre sem lett nagyobb az iram, de ismét a román együttesnél volt többet a labda, azonban komoly gólhelyzetet ezúttal sem tudott kialakítani. Talán a nagy hőség miatt, de rendkívül fáradtan mozogtak mindkét együttes játékosai, és bár aktívabb volt a Craiova, Levkovich kapusnak szinte egyáltalán nem akadt dolga. A hajrában annyiban fordult a kocka, hogy ismét inkább a Honvéd próbálkozott, de a hazaiak játékából is hiányzott a kreativitás, így nem született gól a lefújásig, noha a hosszabbításban egy ziccert kihagytak a vendégek.

Hatot kapott Belgiumban a Viitorul

A román kupagyőztes FC Viitorul a sorsoláson Bölöni László csapatával, a Royal Antwerppel került össze, de miután az európai szövetség kizárta a selejtezőből a KV Mechelent, az Antwerp helyett a KAA Genttel csapott össze a konstancai csapat. A belgiumi odavágón a házigazdák kiütötték Gheorghe Hagi alakulatát, a játéknap legtöbb gólt hozó mérkőzésén a Gent 5–1-re vezetett a félidőben, a vége pedig 6–3 lett. A Viitorul a kiesés szélére sodródott, miközben a FCSB gyakorlatilag továbbjutott, miután három góllal nyert Jerevánban az Alashkert ellen.

A MOL Fehérvár Stopira góljával gyorsan előnybe került a felcsúti Pancho Arénában a svájci másodosztályban érdekelt, liechtensteini FC Vaduzzal szemben, de a piros-kékek nem tudtak újabb gólt szerezni, így a visszavágón kell kiharcolniuk a továbbjutást. A DVSC a papírformának megfelelően kikapott a Torino FC vendégeként, az olasz csapat 3–0-ra győzte le a debreceni együttest.

Az FC DAC az első fordulóban a lengyel MKS Cracoviát búcsúztatta egy kiváló második mérkőzés után, a dunaszerdahelyieknek viszont újabb bravúrra van szükségük, mivel 2–1-re veszítettek hazai pályán a görög Atromitorsszal szemben.

A visszavágókat jövő csütörtökön rendezik.

UEFA Európa Liga, 2. selejtezőkör, odavágók

Budapest Honvéd-Universitatea Craiova 0–0
Győr, 2722 néző, v.: Clancy (skót)
sárga lap: Batik (19.), Banó-Szabó (23.), Gazdag (84.), illetve Qaka (25.), Bancu (45+8.), Roman (62.), Kelic (85.)

Honvéd: Levkovich - Uzoma, Kamber, Batik, Lovric (Niba, 75.), Kukoc - Gazdag, Kesztyűs, Banó-Szabó - N'Gog (Cipf, 81.), Moutari (Kulacs, 66.). Vezetőedző: Giuseppe Sannino.

Craiova: Pigliacelli - Martic, Acka, Kelic, Bancu - Cicâldău (Constantin, 91.), Mateiu, Qaka (Ivanov, 65.) - Bărbuț, Fortes (Roman, a szünetben), Vătăjelu. Vezetőedző: Corneliu Papură.