2021. november 28. vasárnapStefánia

Roland Garros: Halep esélyt sem adott a lengyel tininek

utolsó frissítés: 22:55 GMT +2, 2019. június 03.

Negyvenöt perc – Simona Halepnek mindössze ennyi kellett ahhoz, hogy besétáljon a francia nyílt teniszbajnokság női egyesének negyeddöntőjébe.

A Párizsba címvédőként érkező konstancai versenyző az első két körben háromszettes mérkőzéseken jutott túl az ausztrál Ajla Tomljanovic-on, majd a lengyel Magda Linette-en. A legjobb 32 között Leszia Curenko személyében már kiemelttel találkozott, de az ukrán ellenfelét könnyedén, csak három játékot veszítve győzte le.

A negyedik fordulóban egy 18 éves lengyel lány, a felnőttek között második Grand Slam-tornáján szereplő Iga Swiatek volt Halep ellenfele. A Roland Garros tavalyi bajnoka az előző körhöz hasonlóan ismét nagy formában játszott. Esélyt sem adott a rutintalan varsói teniszezőnek, aki rengeteg ki nem kényszerített hibát ütött (5-19). Halep mindegyik próbálkozásnál elvette Swiatek adogatását, míg Iga csak egyszer tudta brékelni Simonát, a vége 6:1, 6:0 lett.

A korábbi világelső a negyeddöntőben a WTA-ranglista 51. helyezettjével, az Egyesült Államokat képviselő Amanda Anisimovával került össze. A New Jersey-ben született orosz származású tehetség a harmadik fordulóban Irina-Camelia Begut búcsúztatta, a nyolc közé jutásért pedig a spanyol-moldovai Aliona Bolsova Zadoinovot ejtette ki 69 perc alatt, 6:3, 6:0-val.

A szerdai lesz a 17 éves Anisimova és a nála tíz évvel idősebb Halep első egymás elleni meccse.

Simona Halepet már a salakpályás Grand Slam előtt sok szakértő az első számú favoritnak tartotta, a harmadik helyen kiemelt román teniszező papíron is a párizsi torna fő esélyesévé lépett elő, miután a világelső Oszaka Naomi és a világranglistán második Karolina Pliskova egyaránt a harmadik körben szenvedett vereséget. A top tízből Halep mellett már csak Sloane Stephens és Ashleigh Barty van versenyben. A negyeddöntősök közül Halep és Stephens nyert eddig GS-tornát.