2021. március 1. hétfõAlbin

Miami Open: Halep elbukta elődöntőjét, így nem lesz világelső

utolsó frissítés: 12:15 GMT +2, 2019. március 29.

Vereséget szenvedett Simona Halep a cseh Karolina Pliskovától a Miamiban zajló, több mint 9 millió dollár összdíjazású keménypályás tenisztorna női versenyének elődöntőjében.

A cseh teniszező két szettben, 7:5, 6:1-re győzte le a román lányt, aki így elszalasztotta az esélyt, hogy hétfőtől ismét előrelépjen a világranglista első helyére.

Pliskovának egy óra és 14 perc játék után sikerült nyernie a csütörtökről péntekre virradóra játszott találkozón, amelyet több alkalommal is megszakítottak az eső miatt.

Halep kezdte jobban a mérkőzést és 5:3-ra vezetett az első szettben, ezt követően azonban elveszített zsinórban kilenc játékot, így az első játszmát 7:5-re, aztán a másodikat 6:1-re nyerte Pliskova.

A román teniszező a tőle megszokottnál sokkal gyengébben adogatott, első és második szerváját is 47 százalékos hatékonysággal ütötte.

A tornán nyújtott teljesítményéért 354 ezer dolláros pénzdíjat és 390 ranglistapontot kap Halep, aki hétfőtől a cseh Petra Kvitovát megelőzve második lesz a világranglistán.

Karolina Pliskova az idei FED-kupa-kudarc után vágott vissza román ellenfelének, Ostravában Halep három szettben nyert ellene, a román lányok pedig összesítésben 3–2-es sikerrel jutottak tovább az elődöntőbe. Pliskova és Halep Miamiban játszotta tizedik egymás elleni mérkőzését, a cseh versenyzőnek ez volt a harmadik győzelme hét vereség mellett.

Karolina Pliskova Ashleigh Bartyval küzd meg a trófeáért, a tizenkettedik helyen kiemelt ausztrál lány 6:3, 6:3-ra győzte le a másik elődöntőben az észt Anett Kontaveitet.