2020. november 28. szombatStefánia

Eb-selejtező: jól vizsgáztak hazai pályán az olaszok

 utolsó frissítés: 15:28 GMT +2, 2019. március 24.

Az oroszországi labdarúgó-világbajnokságról lemaradt olasz válogatott kétgólos sikerrel kezdte a 2020-as Európa-bajnokság selejtezőjét.

A squadra azzurra szombaton a finnek ellen hagyta el győztesen a pályát az udinei Friuli Stadionban. Két ifjú játékos, a Cagliarit erősítő Nicolo Barella, illetve a Juventusnál szereplő Moise Kean osztozott a gólokon.

A J-csoport másik két mérkőzésén a görögök Liechtensteinban, Bosznia-Hercegovina csapata pedig Szarajevóban nyert, Edin Dzekóék az örményeket múlták felül.

A D-csoportban a Grúzia–Svájc, illetve Gibraltár–Írország találkozókon a papírformának megfelelően egyaránt a vendégek gyűjtötték be a három pontot.

A román érdekeltségű hatos mérkőzéseiről itt írtunk, a svédekhez hasonlóan a spanyolok és Málta is 2–1-es győzelemmel nyitotta a selejtezőt.

Vasárnap kezdetét veszi a második forduló, a játéknap programjából kiemelkedik az amsterdami holland-német rangadó, ugyanakkor a magyar válogatott is pályán lesz: Budapesten a vb-ezüstérmes horvátok elleni lehet kijavítani a szlovákiai vereséget.  

Labdarúgó Eb-selejtező, 1. forduló

Szombati eredmények

D-csoport

Grúzia–Svájc 0–2 (0–0)
gól: St. Zuber (56.), Zakaria (80.)

Gibraltár–Írország 0–1 (0–0)
gól: Hendrick (49.)

J-csoport

Liechtenstein–Görögország 0–2 (0–1)
gól: Fortunisz (45+1.), Donisz (80.)

Olaszország–Finnország 2–0 (1–0)
gól: Barella (7.), Kean (74.)

Bosznia-Hercegovina–Örményország 2–1 (1–0)
gól: Krunic (33.), Milosevic (80.) / Mhitarjan (90+3., büntetőből)

Vasárnapi program
16.00 Wales–Szlovákia (Cardiff, E-csoport)
16.00 Kazahsztán–Oroszország (Nur-Szultan/Asztana, I-csoport)
19.00 Magyarország–Horvátország (Budapest, E-csoport)
19.00 Izrael–Ausztria (Haifa, G-csoport)
19.00 San Marino–Skócia (Serravalle, I-csoport)
21.45 Észak-Írország–Fehéroroszország (Belfast, C-csoport)
21.45 Hollandia–Németország (Amsterdam, C-csoport)
21.45 Szlovénia–Macedónia (Ljubljana, G-csoport)
21.45 Lengyelország–Lettország (Varsó, G-csoport)
21.45 Ciprus–Belgium (Nicosia, I-csoport)

A csoportok állása az UEFA honlapján.

futball2020-as labdarúgó-Ebselejtezőválogatottak
Ha tetszett a cikk, lájkold a LeLátót!

Hírek