2022. január 24. hétfõTimót

Miami Open: Niculescu és Halep a harmadik körben

utolsó frissítés: 19:14 GMT +2, 2019. március 23.

Monica Niculescu és Simona Halep is bejutott a Miamiban zajló kemény pályás tenisztorna harmadik fordulójába, Mihaela Buzărnescu viszont kiesett a legjobb 64 versenyző között.

A selejtezőből főtáblára jutott Niculescu a nyitókörben a szlovén Tamara Zidanseket győzte le 6:1, 6:2-re, de a péntek esti mérkőzésen Garbine Muguruza ellen már nem ő volt az esélyes. Ennek ellenére sikerült túljutnia a kétszeres GS-bajnok spanyolon is: az első szettet Niculescu a rövidítésben húzta be, majd Muguruza egyenlített, aztán a döntő játszmában megint a román teniszező játszott jobban.

A slatinai teniszező meccslabdánál újból meghúzta azt, amit legutóbb a szlovén lány ellen is bemutatott, azaz úgy szervált, hogy nem dobta fel a labdát, mintha csak tollaslabdázna.

Niculescu következő ellenfele egy másik korábbi világelső, a dán Caroline Wozniacki lesz Miamiban.

Simona Halep kiemelt lévén erőnyerő volt az első fordulóban, a másodikban pedig Taylor Townsendet búcsúztatta két játszmában.

Az amerikai továbbra is nyeretlen Haleppel szemben, korábban a 2017-es cincinatti tornán, illetve a tavalyi Roland Garroson találkoztak, a konstancai teniszező mindkétszer simán nyert. Halep vasárnap délután juthat be a nyolcaddöntőbe, ha legyőzni a selejtező egyik szerencsés vesztesét, a szlovén Polona Hercogot. Ők ketten eddig csak egyszer játszottak egymás ellen, a 2009-es szófiai tornán Hercog nyert.

A Miami Open 30. kiemeltje, Mihaela Buzărnescu kiesett a második fordulóban, a bukaresti versenyző egy szorosan alakuló első, majd egyoldalú második szett után a francia Alize Cornet-tól kapott ki két óra alatt.

A főtáblán még Irina Begu is szerepelt, őt a jelenleg nagy formában teniszező, Kanadát képviselő Bianca Andreescu múlta felül. A 18 éves tehetséget, aki a múlt héten Indian Wells-ben megnyerte pályafutása első WTA-tornáját Sofia Kenin sem tudta megállítani Miamiban. A harmadik körben megismétlődik a rangos kaliforniai esemény döntője, Andreescu ellenfele ugyanis újfent a világranglistán negyedik Angelique Kerber lesz.