2022. aug. 16. keddÁbrahám

Szvitolina ezúttal nem tudta megállítani Halepet

utolsó frissítés: 20:21 GMT +2, 2019. február 15.

Első döntőjét játszhatja idén Simona Halep, aki pénteken az ukrán Elina Szvitolinát legyőzve jutott be a kemény pályás, közel egymillió dollár összdíjazású dohai tenisztorna fináléjába.

Halep úgy várta a pénteki elődöntőjét, hogy az előző három egymás elleni mérkőzésükön kikapott Szvitolinától, legutóbb a tavalyi, salakpályás római viadal döntőjében szenvedett vereséget. Az ukrán világbajnok a mostani összecsapást megelőzően összesen négyszer tudta legyőzni Halepet, míg a Roland Garros címvédője két sikert könyvelt el az odesszai versenyzővel szemben.

A hetedik meccsük első szettjét Halep uralta, Simona két bréklabdát értékesítve, 39 perc alatt behúzta az első felvonást. A második játszmában azonban Szvitolina teniszezett stabilabban és kiharcolta a döntő szettet. A harmadikban Elina 3:0-s előnyre tett szert, majd 4:1-nél két játékra került a döntőtől. Halep nagyon nehezen hozta az adogatását, három bréklabdát is hárítania kellett, ez viszont erőt adott neki. Innentől mindegyik gémet a román játékos nyerte, így 2 óra 9 perc után egy látványos feltámadással bejutott a döntőbe.

A katari eseményen az első helyen kiemelt Halep a negyeddöntőben a kilencedik favorit, német Julia Görges-t, a második fordulóban pedig az ukrán Leszia Curenkót búcsúztatta kétszettes mérkőzéseken. Az első körben nem kellett pályára lépnie, erőnyerő volt, akárcsak Karolina Pliskova, Angelique Kerber és Szvitolina.

Halep 2014 után játszhat újra döntőt a Qatar Total Openen, öt éve a dohai torna fináléjában Kerbert győzte le 6:2, 6:3 arányban. A német topjátékos ezúttal is közel állt a döntőhöz, ám a legjobb négy között megállította őt a belga Elise Mertens.

A Halep-Mertens döntő szombaton, kelet-európai idő szerint 17 órától kezdődik. Halep és Mertens eddig kétszer találkozott, a tavalyi Madrid Openen és a Roland Garroson is a konstancai lány diadalmaskodott.