2024. március 28. csütörtökGedeon, Johanna

Skandináv házidöntőt rendeznek a férfi kézilabda-vb-n

utolsó frissítés: 17:09 GMT +2, 2019. január 26.

Elsőként Dánia, aztán Norvégia válogatottja jutott be pénteken a 26. férfi kézilabda-világbajnokság vasárnapi döntőjébe, amelynek a herningi Jyske Bank Boxen-aréna lesz az otthona.

A németekkel társházigazda dánok az első hamburgi elődöntőben Mikkel Hansen vezetésével győzték le a világbajnoki címvédő franciákat. A Paris Saint-Germain balátlövője, aki a torna góllövőlistáját is vezeti, 12-szer volt eredményes a 38–30-as (21–15) dán sikerrel végződött találkozón.

A második elődöntőben a hazai pályán játszó németek nem tudták kiharcolni a fináléba kerülést, a mérkőzés végén a norvégok örülhettek. Christian Berge együttes a félidőben 14–12-re vezetett, végül 31–25-re nyert. A németektől Uwe Gensheimer, a norvégoktól Magnus Röd egyaránt hét gólt dobott.

Norvégia a 2017-es franciaországi vb-n is döntőt játszott, miközben a dánok negyedik alkalommal érdekeltek világbajnoki döntőben, eddig viszont egyik válogatottnak sem sikerült vb-t nyernie, így Herningben új világbajnokot avatnak.

A magyar válogatott a csoportkörben Argentínával és Egyiptommal döntetlenre végzett, Angolát és Katart legyőzte, Svédországtól azonban kikapott és az Európa-bajnoki ezüstérmes mögött második helyen jutott tovább a középdöntőbe. A vb második szakaszában Ilyés Ferencék Dániától 25–22-es vereséget szenvedtek, s bár ezt követően Tunéziát 26–21-re legyőzték, a Norvégiával szembeni 35–26-os kudarc a kiesést jelentette.

A magyarokat a középdöntős csoportban jobb gólaránnyal megelőző Egyiptom Spanyolországgal találkozik az olimpiai selejtezőt érő hetedik helyért.