2021. október 23. szombatGyöngyi

Cristiano Ronaldo első trófeáját nyerte a Juventusszal

utolsó frissítés: 11:01 GMT +2, 2019. január 17.

A Juventus FC Cristiano Ronaldo fejesgóljával 1–0-ra legyőzte az AC Milant, így megnyerte az olasz labdarúgó szuperkupát. Ez volt a világklasszis portugál támadó első megszerzett trófeája a Zebráknál.

View this post on Instagram

Contente pelo meu 1 troféu pela Juventus!! Trabalho feito!!!

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Az olaszok nem siették el a dolgot, január 16-ra írták ki a 2018-as szuperkupát, ráadásul jó messzire elvitték a meccset, amelyet a szaúd-arábiai Dzsiddában rendeztek szerdán este.

A legtöbb helyen szezonnyitónak számító összecsapáson hagyományosan a bajnok és a kupa címvédője találkozik, de mivel mindkét sorozatban az olasz futballt évek óta uraló Juventus diadalmaskodott, a szabályok értelmében a Coppa Italia ezüstérmese, vagyis az AC Milan volt a torinóiak ellenfele, ismét.

A legutóbbi kupadöntőben a Juventus 4–0-ra ütötte ki riválisát, ezúttal viszont csak egy gólt hozott a finálé. A veszélyesebb támadásokat vezető Juve játékosai először a 34. percben vették be Donnarumma kapuját, ám Douglas Costa passzánál Matuidi egyértelmű lesen állt, maradt a 0–0.

A vörös-feketék Cutrone révén kapufáig jutottak a második félidő elején , majd a 61. percben érkezett Ronaldo gólja: CR7 Pjanic kapu elé ívelt labdáját csúsztatta meg enyhén, a Milan kapusa verve volt.

Gennaro Gatuso csapatának az egyenlítési esélyei jelentősen lecsökkentek, miután a 73. percben Kessié egy ronda belépővel kiállítatta magát. A játékvezető először csak sárgát adott az elefántcsontparti középpályásnak, de a VAR-konzultáció után már pirosat mutatott fel.

A Supercoppa italianát a Juventus fennállása során a nyolcadik alkalommal hódította el, s ezzel megelőzte a hét győzelemmel álló AC Milant.