2020. október 21. szerdaOrsolya

Australian Open: két román lány és Murray is kiesett az első napon

utolsó frissítés: 20:50 GMT +2, 2019. január 14.

A Melbourne Parkban hétfőn megrendezték az ausztrál nyílt teniszbajnokság 107. kiírásának első főtáblás találkozóit, a női és férfi egyesben összesen 64 mérkőzést játszottak a nyitónapon.

A nőknél három román és egy magyar játékos lépett pályára, elsőként Sorana Cîrstea, aki némi meglepetésre kikapott Rebecca Petersontól. A kiegyenlített első szett után a világranglistán 64. svéd lány a második játszmában csak egy játékot veszített el, végül 6:4, 6:1-re nyert.

Monica Niculescunak sem sikerült bejutnia a második körbe, a sencseni bajnokságon nemrég a negyeddöntőig menetelő slatinai teniszezőt az amerikaiak 17 éves orosz származású tehetsége, Amanda Anisimova győzte le 1 óra 38 perc alatt.

Babos Tímea nagy meccset játszott a tunéziai Onsz Dzsabúrral, mindkét szett rövidítéssel ért véget. A párosban címvédő Babos behúzta a tie-breakeket és bejutott a legjobb 64 közé, ahol a világranglistán ötödik Sloane Stephens lesz az ellenfele. A soproni játékos eddig csak egyszer találkozott a US Open 2017-es bajnokával, a 2012-es strasbourgi salakpályás tornán Stephens három szettben diadalmaskodott.

Irina-Camelia Begu túljutott az első fordulón, miután a szettelőnyben levő Andrea Petkovic a második játszmában a nagy hőségtől összeesett a pályán és feladta a meccset. A német színeket képviselő Petkovic a sajtóbeszélgetésen már jobban érezte magát, mint mondta, egy influenzás megbetegedés miatt gyengült le a szervezete. Begu a következő körben bravúrra lesz szüksége, ugyanis a kétszeres Grand Slam-győztes Petra Kvitova vár rá.

Női egyesben Marija Sarapova, a tavalyi bajnok Caroline Wozniacki és a világranglistán Simona Halep mögött második Angelique Kerber is magabiztos játékkal jutott tovább hétfőn. Halep kedd délelőtt az észt Kaia Kanepi ellen mutatkozik be a melbourne-i GS-tornán.

Andy Murray a sokáig sérült játékosok számára bevezetett védett rangsornak köszönhetően kapott helyet az Australian Open főtábláján. A skót játékos a Melborune Arénában ötszettes csatát vívott a spanyol Roberto Bautista-Aguttal. Murray elbukta az első két játszmát, majd kiegyenlített, de az utolsó felvonásban megint az ibériai teniszezett jobban, ami Murray korai búcsúját jelentette. Az olimpiai bajnok brit sportoló pár napja egy sajtótájékoztatón könnyeivel küszködve jelentette be, hogy csípőfájdalmai miatt valószínűleg már idén visszavonul, de a wimbledoni teniszbajnokságon még szeretne részt venni.

A nap meglepetését John Isner veresége jelentette, a 208 centiméteres amerikai óriás honfitársától, a 213-ra nőtt Reilly Opelkától kapott ki négy szettben, amelynek mindegyike tie-breakkel végződött. Rafael Nadal, Roger Federer és Marin Cilic egyaránt szettveszteség nélkül abszolválta az első kört.