2020. aug. 15. szombatMária

A Sepsi-SIC leiskolázta Târgoviște csapatát

utolsó frissítés: 19:39 GMT +2, 2019. január 13.

Abszolút meggyőző különbséggel, 36 ponttal nyert a Sepsi-SIC a CSM Târgoviște ellen a női kosárlabda nemzeti liga szombati „rangadóján”.

Ez volt a hibátlan sepsiszentgyörgyi csapat szezonbeli tizenharmadik bajnoki sikere, illetve a klub fennállása során a tizennyolcadik a Dâmbovița megyeiek ellen.

A mérkőzés jegyzőkönyve szerint a zöld-fehérek a Sepsi Arénában 1600 néző előtt látták vendégül a narancssárga-kékeket. A két csapat ebben az idényben harmadik alkalommal találkozott, Sepsiszentgyörgyön 101:69, Târgovișten pedig 87:70 arányban győzött a bajnok.

Zoran Mikes lányai otthon újból leiskolázták a Cătălin Tănase edzette CSM-t. A Sepsi-SIC két negyed után 12 egységgel vezetett, majd a harmadik játékrészben a hazaiak 29:9-es részeredménnyel biztosították be a pontokat. Bár biztos volt a siker, a címvédő az utolsó tíz percet is behúzta, plusz néggyel.

fotó: Miska Brigitta/Sepsi-SIC

A háromszékieknél hat játékos dobott tíz pont fölött, ráadásul Kristina Higgins dupla-duplázott (13 pont, 15 lepattanó), míg a vendégektől csak hárman jutottak el tízig.

A Sepsi-SIC a női kosárlabda nemzeti liga piros csoportjának következő fordulójában, január 19-én (szombaton) az Aradi ICIM együttesével mérkőzik idegenben.

Az aradiak szombaton a Kolozsvári Universitatea vendégeként kaptak ki négy ponttal. A harmadik felhőzi találkozón a Brassói Olimpia hozta a kötelezőt a Phoenix Konstanca ellen. Az alsóházi sárga csoportban a kézdivásárhelyi jobbnak bizonyult a hatost vezető Nagyváradi VSK-nál, míg a bukaresti csapatok meccsét a Rapid a CS Agronomiával szemben.