2020. aug. 15. szombatMária

A Sepsi-SIC mindent megnyert, még sincs maximális pontja

utolsó frissítés: 15:45 GMT +2, 2018. december 20.

Befejeződött a női kosárlabda nemzeti liga alapszakaszának első része, a címvédő Sepsi-SIC a Szatmárnémeti VSK vendégeként szerdán tizedik sikerét könyvelte el ugyanennyi forduló alatt.

A sepsiszentgyörgyi csapat a vezetőpozícióban, hibátlan győzelmi-vereség mutatóval zárta a bajnokság első szakaszát, a zöld-fehérek mégsem állnak maximális pontszámmal. A Román Kosárlabda Szövetség ugyanis korábban két pontot levont a Sepsi-SIC-től, amiért a háromszéki klubot nem képviselték játékosok legalább négy tornán a 3x3-as kosárlabda-bajnokságban.

Zoran Mikes együttese szerdán a legszorosabb mérkőzését játszotta az aktuális bajnoki idényben. A Maikel Lopez edzette szatmári lányok az első negyed után 17:11-re, majd a 23. percben 37:23 arányban vezettek, de a vendégek fordítani tudtak, a végeredmény 60:64 lett.

A csapatoknak egyaránt 16 pontjuk volt a rangadó előtt, a tizedik forduló után a Sepsi-SIC 18-cal vezeti a tabellát, a Szatmárnémeti VSK 17-tel a második. Harmadik a Brassói Olimpia 15 egységgel.

Az alapszakasz második felében az élmezőnyhöz, azaz a piros csoporthoz csatlakozik a második értékcsoportban legjobban teljesítő Konstancai Phoenix. A dobrudzsaiak 11 győzelmet és egy vereséget jegyeztek ebben az idényben, s bár a versenyszabályzat szerint pontjaik megfeleződnek, még így is jobban állnak, mint a hetedik helyre lecsúszó Kolozsvári Universitatea, amely még mindig nyeretlen.

A folytatásban a csapatok oda-visszavágós rendszerben újra megmérkőznek egymással, majd az alapszakasz végén a sárga csoport első helyezettje csatlakozik a piros csoport hét tagjához, így alakul ki a rájátszás mezőnye. A play-off 2019. április 6-án kezdődik.

A bajnokság állása

Piros csoport (első értékcsoport)
1. Sepsi SIC 10 győzelem/0 vereség, 18 pont, 2. Szatmárnémeti VSK 7/3, 17 p., 3. Brassói Olimpia 15 p. 5/5, 4. Aradi ICIM 4/6, 14 p., 5. Konstancai Phoenix 11/1, 11 p., 6. Kolozsvári Universitatea 0/10, 10 p.

Sárga csoport (második értékcsoport)
1. Nagyváradi VSK 9 győzelem/3 vereség, 20 pont, 2. Bukaresti Rapid 7/5, 19 p., 3.Marosvásárhelyi VSK 7/5, 19 p., 4. Kézdivásárhelyi SE 4/8, 19 p., 5. CSM Alexandria 2/10, 14 p., 6. Bukaresti Agronomia 2/10, 14 p.