2020. november 25. szerdaKatalin, Katinka

FIBA Európa Kupa: hátrányban a Kolozsvári U-BT

utolsó frissítés: 13:11 GMT +2, 2018. október 04.

A Kolozsvári U-BT kosárlabdázói 13 pontos hátrányba kerültek a FIBA Európa Kupa második selejtezőkörében, miután 91:78 arányban alulmaradtak az Ironi Ness Ziona csarnokában.

Az izraeli bajnokság nyolcadik helyezettje a szerda esti mérkőzés nagyszünetében 54:39-re vezetett. A harmadik és az utolsó negyedben feljavult valamelyest a román bajnokság bronzérmesének játéka, de a két csapat közti különbség kétszámjegyű maradt.

fotó: Limor Malinoff / fiba.basketball

A hazaiaknál az amerikai Chris Dowe 26, míg az izraeli-walesi csapatkapitány, Tal Dunne 23 pontot dobott. Az erdélyi alakulat két leghatékonyabb játékosa Kyndall Dykes és Vlad Moldoveanu volt, Kuti Nándor pedig százszázalékos dobómutatóval zárt: a sepsiszentgyörgyi játékos 14 percet töltött a parketten és nyolc pontot ért el (2p.: 1/1, 3 p.: 2/2).

A visszavágót október 10-én (szerdán) rendezik Kolozsváron, a párharc győztese a 32 csapatos főtáblán szerepelhet, a selejtezőből további négy szerencsés vesztes kerülhet be a csoportkörbe. Szerdán az Alba Fehérvár is érintett volt a selejtezőben, a székesfehérváriak 94:78-ra kikaptak idegenben az ukrán BC Dnyipro együttesétől.

A főtáblán jelenleg két román (Nagyváradi VSK, Bukaresti Steaua) és két magyar (Szolnoki Olaj és Falco KC Szombathely) csapatot találunk. A FIBA Európa Kupa a férfiaknál a negyedik számú kontinentális versenysorozat az Euroliga, az EuroKupa és a Bajnokok Ligája (BCL) után.

FIBA Európa Kupa, második selejtezőkör

Ironi Ness Ziona (izraeli)–Kolozsvári U-BT 91:78 (25:18, 29:21, 17:17, 20:22)
legjobb dobók: Chris Dowe 26, Tal Dunne 23, Gerald Lee 12 / Kyndall Dykes 14, Vlad Moldoveanu 13, Sztanimir Marinov 11

Egy másik mérkőzésen: Dnyipro BC (ukrán)–Alba Fehérvár 94:78 (20:32, 20:6, 25:19, 29:21)