2021. március 1. hétfõAlbin

Videó: saját palánkjától dobott kosarat a fehérvári játékos

utolsó frissítés: 14:47 GMT +2, 2018. március 15.

Óriási triplát dobott az Alba Fehérvárnál játszó Filipovity Márkó a FIBA Európa Kupa nyolcaddöntőjében.

A 21 éves erőcsatár a Juventus Utena elleni visszavágó harmadik negyedének végén begyűjtött egy lepattanót, majd gondolkodás nélkül szerencsét próbált a saját térfeléről. A kosár nem volt teljesen szabályos, mivel a duda picivel korábban szólalt meg, minthogy Filipovity elengedte volna a labdát, de ez annyira különleges pillanat volt, hogy a bíróknak meg kellett adniuk a dobást.

Az Alba Fehérvár végül 78:76-ra nyerte meg a meccset, ez viszont nem volt elég a továbbjutáshoz, hiszena litvánok korábban 87:74-re győztek otthon. Időközben egy másik magyar csapatot, a BC Körmendet az olasz Reyer Venezia ejtette ki 169:139-es összesített eredmény mellett, míg a román bajnok Kolozsvári U-BT a Donar Groningen búcsúztatta – a hollandok mindkét meccset behúzták, az elsőt 103:76, a másodikat 76:69 arányban.

A férfiaknál a FIBA Európa Kupa csak a negyedik számú kontinentális sorozat az Euroliga, az EuroKupa, illetve a Bajnokok Ligája (BCL) után.