2021. december 9. csütörtökNatália

Megvan a téli olimpia első bajnoka, és máris történelmet írtak a játékokon

utolsó frissítés: 10:43 GMT +2, 2018. február 10.

Megvan a pjongcsángi olimpia első bajnoka, a svéd Charlotte Kalla nyerte a női sífutás 7,5+7,5 kilométeres síatlon számát, aminek egyik felét klasszikus, másik felét szabad stílusban kell megtenni. Kalla magabiztos versenyzéssel győzött, az elejétől az élmezőnyben haladta, a vége előtt pedig nagyjából két kilométerrel ellépett az élbolytól, és az előnyét sikerült végig megtartania. A célba érkezéskor 7,8 másodperccel előzte meg a norvég Marit Björgent, aki a mostani ezüstérmével a téli olimpiák történetének legeredményesebb női sportolója lett. A 37 éves sztár ezzel összesen 11 érmet, köztük 6 aranyat nyert az olimpiákon, többek között a síatlont kétszer is megnyerte, 2010-ben Vancouverben és 2014-ben Szocsiban is ő diadalmaskodott.

A dobogó harmadik fokára a finn Krista Parmakoski állhat fel, aki 10,1 másodperces hátránnyal érkezett be Kalla mögött.