Fotógaléria: Valchar az ötödik játékrészben döntötte el – 3:0 a Sportklubnak

Lelátó utolsó frissítés: 12:41 GMT +2, 2019. március 05.

Kétszer kellett meghosszabbítani a Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub mérkőzést a jégkorong Erste Liga rájátszásában. Radim Valchar a 82. percben szerezte a győztes gólt, amivel a kék-fehérek egy lépésre kerültek az elődöntőbe jutástól. Nézze meg a harmadik összecsapáson készült fotóinkat!

A jól elvégezett házi feladatok után a Sportklub Brassóban vendégszerepelt az Erste Liga negyeddöntőjének hétfői játéknapján. Becze Tihamérék a Vákár Lajos Műjégpályán előbb 3:0-ra, majd 7:1-re nyertek, az viszont a sárga-kékek mellett szólt, hogy ebben a szezonban nem engedtek át pontot az erdélyi riválisnak, amikor ők voltak a házigazdák. Az erdélyi párharc harmadik felvonásán hatalmasat csatáztak a csapatok, a play-off eddigi legkiélezettebb meccse az ötödik játékrész elején dőlt el.

A vezetést a vendégek szerezték meg Andrej Taratuhin révén a 12. percben, de a hazaiak Jereme Tendler emberelőnyös góljával gyorsan egyenlítettek. A rendes játékidő második harmadában a kék-fehérek Részegh Tamás találatával kerültek újra előnybe, a Sportklub 81-ese öt a négy ellen talált be. A harmadik felvonás során csak a Brassói Corona játszhatott fórban, Gecse Hugó kiállítása után Roberto Gliga volt eredményes az 51. percben.

A hosszabbításban négy a négy mezőnyjátékos ellen megy a játék, a versenyszabályzat szerint a rájátszásban nincs szétlövés, döntetlen esetén a játék további harmadokkal folytatódik a hirtelen győzelemig. A csíkiak a hosszabbítás első húsz percének végén kettős emberhátrányban sem kaptak gólt, majd a 82. percben Radim Valchar eldöntötte a maratoni összecsapást.

A Sportklub akár már kedden lezárhatja a párharcot, ha a 18.30-tól kezdődő negyedik mérkőzésén is nyerni tud. Egyébként ezzel a meccsel rajtol tippversenyünk ötödik fordulója.

A középszakasz-győztes FTC-Telekom, illetve a második helyen záró Újpesti TE is 3–0-ra vezet a maga párharcában, a zöld-fehérek hétfőn Bécsben is legyőzték a Vienna Capitals II-t, míg az UTE Székesfehérváron aratott háromgólos sikert a Titánok fölött. A negyeddöntő negyedik párosítása 2–2-re áll a Gyergyói HK és a DEAC között, az ötödik mérkőzést Debrecenben rendezik szerdán.

Jégkorong Erste Liga, rájátszás, negyeddöntő

Harmadik mérkőzések

Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub 2–3 (1:1, 0:1, 1:0, 0:0, 0:1) – hosszabbítás után
gól: Jereme Tendler (14., emberelőny), Roberto Gliga (51., emberelőny) / Andrej Taratuhin (12.), Részegh Tamás (33., emberelőny), Radim Valchar (82.)
kapura lövések: 51:43
kiállítás percek: 10:18
A párharc állása: 3–0 a Sportklub javára

Fehérvári Titánok–UTE 1–4 (0:1, 1:2, 0:1)
gól: Szita Donát (39., kettős emberelőny) / Varga Arnold (1., emberelőny), Vincze Péter (36.), Taylor Stefishen (38.), Benk András (60., emberhátrány, üres kapu)
kapura lövések: 44:35
kiállítás percek: 8:30
A párharc állása: 3–0 az UTE javára

EV Vienna Capitals II–FTC-Telekom 2–5 (1:3, 1:1, 0:1)
gól: Richard Schögl (11., emberelőny), Patrik Kittinger (36.) / Tóth Richárd (5.), Brett Switzer (12., 45.), Nagy Gergő (16.), Dósa Krisztián (23.)
kapura lövések: 22:30
kiállítás percek: 20:18
A párharc állása 3–0 az FTC javára