Férfi kosár: megismétlődik a tavalyelőtti Románia Kupa-döntő

Orbán Zsolt utolsó frissítés: 19:00 GMT +2, 2018. február 13.

A 2015/16-os kiíráshoz hasonlóan idén is a Kolozsvári U-BT és a Nagyváradi VSK jutott be a férfi kosárlabda Románia Kupa döntőjébe. A kedd esti meccsről helyszíni tudósítással jelentkezünk a Sepsi Arénából.

A sepsiszentgyörgyi sportcsarnokban hétfőn a férfi kosárkupa elődöntője zajlott. A játéknap első mérkőzésen a Nagyváradi VSK hat ponttal győzte le a CSM Steaua együttesét. A nyolcas döntő első fordulójában a Phoenix Galac csapatát búcsúztató váradiak nagyon kiélezett csatát nyertek meg.

Hatvan másodperccel a vége előtt még a bukarestiek vezettek egy ponttal (64:65), de az utolsó percben kizárólag Cristian Achim játékosai dobtak kosarakat. A meccset Andrei Mandache ziccere zárta le, a válogatott kosaras állította be a 71:65-ös végeredményt.

fotó: Román Kosárlabda Szövetség - FRB

Izgulmasan alakult az elődöntő második meccse is a címvédő Kolozsvári U-BT és a Temesvári BC között. A bánsági csapat a nyolc között rendkívül hosszú, háromszori hosszabbítást hozó csatában küzdötte le a Nagyszebeni CSU-t. A temesvári kosarasok nem fáradtak el, az U-val is felvették a versenyt.

Olyannira, hogy másodpercekkel a vége előtt a győzelemért támadhattak: egy triplára lett volna szükségük a meglepetés beteljesítéséhez, de a szerb Mladen Jeremics elhibázta a hárompontos-kísérletet. Egy gyors szabálytalanság után a másik palánknál (a meccs emberének megválasztott) Alekszandar Rasics 77:75-ös állásnál elhibázott két büntetőt, de még ez is belefért az U-nak, mivel Jeremics távoli dobása a legutolsó pillanatban pontatlan volt.

A kolozsvári bajnokcsapat sorozatban harmadik alkalommal jutott be a kupa döntőjébe, a Szamos-partiak tavaly a Maros KK-t, 2016-ban pedig éppen a Nagyváradi VSK-t győzték le a sorozat utolsó mérkőzésén. A 2003-ban alakult Bihar megyei kosárlabdacsapat harmadik kupadöntőjére készül Cristian Achim irányítása alatt, az edző 2014-ben sem járt sikerrel, csapata akkor az Energia Rovinari-tól kapott ki a döntőben.

A Kolozsvári U-BT és a Nagyváradi VSK a jelenlegi bajnoki idényben egyszer találkozott, az alapszakasz hetedik fordulójának rangadóján a kolozsváriak 83:82-re nyertek hazai pályán. A győztes kosaras a román válogatott honosított amerikai irányítója, Giordan Watson szerezte az utolsó dudaszó előtt 3,7 másodperccel.

A sepsiszentgyörgyi döntő kezdési időpontja 19 óra.

Románia Kupa, nyolcas döntő, Sepsi Aréna

Az elődöntőben:

Temesvári BC—Kolozsvári U-BT 75:77 (15:14, 21:22, 21:20, 18:21)
Adrian Diaz 16 pont (8 lepattanó), Mladen Jeremics 15, Milos Komatina 14, Octavian Popa Calotă 11, Ionuţ Drăguşin 9 (9 lepattanó), Jordan Burdgess 6, Georgian Păun 2, Igor Mijajlovics 2, illetve Miha Lapornik 18 (3x3), Alekszandar Rasics 14 (4x3), Zeljko Sakic 10, Giordan Watson 10 (4 assziszt), Lasannah Kromah 8, Kuti Nándor 7, Ousmane Barro 5, Adomas Drungilas 3 (6 lepattanó), Andrei Calnicenco 2.

Nagyváradi VSK—CSM Steaua 71:65 (18:18, 19:20, 15:14, 19:13)
Kristopher Richard 18 pont (3x3), Muhamed Pasalic 12, Andrei Mandache 10, Arturas Valeika 8, Bogdan Nicolescu 8, Goran Gajovic 6, Bogdan Ţîbîrnă 5, Vaidas Kariniauskas 2, Sean Denison 2, ill. Cătălin Baciu 17 (13 lepattanó), Pavel Marinov 17, Brandon Taylor 13 (4 assziszt), Marius Runkauskas 5, Dragan Zekovic 5, Iuri Fraseniuc 4, Georges Darwiche 2, Luka Lapornik 2