2022. aug. 15. hétfõMária

Kezezős gólt adtak meg a Craiovának, de így is nyert a Sepsi OSK! - Videó

Pálfi Csaba-Sándor utolsó frissítés: 21:53 GMT +2, 2022. január 28.

A Liga 1 23. fordulójában az új évet rosszul kezdő Sepsi fogadta a Rapidot verő Universitatea Craiovát.

Cristiano Bergodi, a hazaiak trénere jól ismerte aktuális ellenfelét, hiszen 2020-ban velük nyert ezüstérmet. A szentgyörgyiek helyzetét nehezítette a sérültlista, Ninaj, Păun és Fülöp koronavírusos, Bălașa és Tudorie pedig még nincs abban az eddzettségi állapotban, hogy teljes meccset játsszon.

A körülmények ellenére a Sepsi már 27 másodperc után bevette az ellenfél kapuját, Gustavo kapitális hibája után Luckassen szerezte meg a vezetést.

Normális esetben akkor szerencsés egy meccsösszefoglaló írója, ha nem kell szót ejtenie a játékvezetésről. A péntek esti mérkőzéssel kapcsolatban sajnos ezt nem tehetem meg, Iulian Călin bíró ugyanis túlzás nélkül a szezon legnagyobb hibájával segítette a Craiovát.

A 8. percben, a Sepsi, egy minimum kifogásolható védekezés végén engedte Koljicot 5 méterről próbálkozni. Niczuly valami elképesztő bravúrral hárította a lövést, a visszapattanó labdát viszont a bosnyák a kapuba juttatta. De kézzel. A helyzet jól látható volt, kérdés sem férhetett a találat jogtalanságához, Iulian Călin játékvezető viszont mégis megadta a gólt. A stadionban levő szurkolók hosszú percekig fütyültek és kiabáltak, legyünk őszinték: teljes joggal. A slusszpoén az, hogy Koljic már egyszer szerzett egy szabálytalan találatot 2020-ban, igaz azt nem kézzel, hanem félméteres lesről.

A gól után a labda a Sepsinél volt, a Craiova kontrázott, sőt gólt is szerzett Andrei Ivan révén, Călin pedig tovább szaporította a meccs kimenetelét befolyásoló hibáinak számát, és les címén (Tincu csúnyán beragadt középen) nem adta meg a találatot, de legalább a korábbi baklövést kiegyenlítendő, nem a Craiova javára tévedett.  A 39. percben Aganovic hatalmasat hibázott, Koljic egyedül vihette a labdát Niczulyra, aki ismét nagy bravúrral mentette meg csapatát. A félidőben nem született több gól, a közönség hatalmas füttykoncerttel „ünnepelte meg” a lefújást.

A második játékrészt a Sepsi kezdte jobban, kilenc perc alatt Luckassen és Achahbar is kétszer vette célba Pigliacelli kapuját. Az utolsóból gólm is lett, Aganovic jobb oldalról érkező, lapos passzát a Sepsi holland tízese közvetlen közelről juttatta a hálóba.

A vezetés hatására sem változott a Sepsi játéka, intenzív labdajáratással keresték az üres területeket, általában Achahbarra bízva a támadóharmadban való megszervezését. A 28 éves támadónak ízlett a feladat, és hét perc múlva megszerezte második gólját is, 17 méterről kilőve a vendégek kapujának bal alsó sarkát.

A 75. percre elfáradt a Craiova, többnyire gólhelyzetek nélküli, pontatlan támadásokra futotta Reghecampf tanítványainak erejéből, miközben az OSK magabiztosan védekezett a középpályán. A meccs hátralevő idejében az eredmény nem változott, így a Sepsi megszerezte első bajnoki pontjait az új évben.

Hadnagy Attila a hétfői meccs előtt azt nyilatkozta a Lelátónak, hogy az első három (Botoșani, Craiova, UTA) fordulóban 5-6 pontra lenne szüksége a Sepsinek, ebből három már megvan. Egy esetleges győzelem az aradiak ellen, figyelembe véve, hogy a Craiova a CFR-rel játszik, tovább csökkentené a különbséget a székely csapat és a Play-Off-helyek között.

Liga1, alapszakasz, 23. forduló

Sepsi OSK – CSU Craiova 3-1 (1-1)

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Tincu, Mitrea, Ispas - Éder, Aganovic, Askovszki (Golofca 67.) - Achahbar (Bărbuț 84.), Luckassen (Damașcan 76.), Ștefănescu (Fofana 84.)
Cserepad: Gedo, Bojic, A. Dumitrescu, Vașvari, Damașcan, Golofca, Fofana, Bărbuț, Tudorie
Vezetőedző: Cristiano Bergodi

CSU Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu, Papp, M. Constantin (Cîmpanu 38.), Bancu - Al. Crețu, Screciu - Gustavo (Nistor 46.), Vînă, Ivan - Koljic (Baiaram 67.)
Cserepad: Lazar, Vătăjelu, Mitran, Căpățînă, Mateiu, Nistor, Cîmpanu, Baiaram, Markovic
Vezetőedző: Laurențiu Reghecampf

gólszerző: Luckassen (1.) ill. Koljic (8.) Achahbar (54., 62.)

Borítókép: nem a Craiova elleni meccsen készült, forrás: Sepsi OSK Facebook-oldal