2021. szeptember 19. vasárnapVilhelmina

Magyarország kikapott Angliától, de továbbra is versenyben van a pótselejtezőért

Pálfi Csaba-Sándor utolsó frissítés: 00:10 GMT +2, 2021. szeptember 03.

Az európai világbajnoki selejtezők negyedik játéknapjához ért az I-csoport.

A hat gárdát felvonultató I-csoportban a Magyarország – Anglia mellett Lengyelország – Albánia és Andorra – San Marionó összecsapást is rendeztek.

A Marco Rossi vezette meggypiros mezes magyar csapatba visszatért az EB-t kihagyó Szoboszlai Dominik, eltiltás miatt viszont nem játszhatott Nagy Ádám. Az angol csapatnak nem voltak különösebb problémái, klasszisok és világklasszis teljesítményre képes labdarúgók sora alkotta Gareth Southgate együttesét. A védelem kizárólag manchesteri játékosokból állt, egyik fele a City-ből, a másik fele a Unitedből jött. A támadósorban a Chelsea-vel BL-t nyerő Mount mellett a Mancherster City két ékköve, a nyáron százmillióért leigazolt Jack Grealish és Raheem Sterling kapott helyett, no meg a Tottenham Real Madrid által is csábított sztárja, Harry Kane.

Ahogy az várható volt, a két gárda 23. egymás elleni meccsén is az angol gárda vette át a kezdeményezést, az első 20 percben Kane 18 méteres lövéssel veszélyeztetett, Shaw pedig csak kicsivel marad le Grealish labdájáról, Gulácsi jött ki jó ütemben. Az első félóra végén nyomasztó 25-75 százalékos labdabirtoklási fölénye volt a kékmezes vendégcsapatnak, igazán nagy helyzetet azonban nem tudtak kialakítani, Marco Rossi szokás szerint patikamérlegen tervelte ki a csapatvédekezést, a magyar védőknek soha nem kellett egy az egy ellen védekeznie, mindenki tudta a helyét és a dolgát.

A 39. percben Szalai Ádám az ellenfél tizenhatosa előterében szerzett labdát, fel is rúgta Rice kegyetlenül. A szabadrúgást Szoboszlai lőtte kapura, de a labda elszállt a kapu felett. Ez a 40. perces lövés volt a magyar csapat első lövése.

Alig négy perccel a második félidő kezdősípszója után Harry Kane a meccs addigi legnagyobb helyzetébe került, Gulácsi viszont megfogta a labdát. Az 53. percben Rice ismét igazi hentesként viselkedett, a West Ham United játékosa talppal csúszott rá Schar térdére. Cakir játékvezető simán adhatott volna pirosat is, de csak a sárga lapot mutatta fel. Kisvártatva Mason Mount robogott el Kecskés mellett a balszélen, Bolla Bendegúz és Willi Orban is lemaradt, a chelseas tökéletes ütemű labdáját pedig Sterling lőtte könnyedén a hálóba. A kapott gól után a magyar válogatott játéka összeomlott. Nyolc perc múlva nagyjából ugyanaz volt a forgatókönyv, mint az első gólnál, csak akkor Sterling erőből középre lőtt labdáját Kane juttatta fejjel a kapuba.

A 69. percben már 3-0 volt az eredmény, egy szöglet után Maguire talált be, a negyedik találatot pedig Rice lőtte, igaz kellett hozzá Gulácsi hatalmas hibája is.

A magyar válogatott az első félidőben jól játszott, a másodikban viszont érthetetlen összeomlást produkált, de nem szabad elfelejteni, hogy egy százmilliós keretértékű válogatott játszott egy egymilliárd eurós csapattal, és az igaz, hogy nem a pénz megy a pályára, de a tudáskülönbség mértékét jól mutatja. A kezdőből Fiola Attila és Kecskés Ákos játéka lefelé lógott ki, a cserék közül Sallói Dánielnek nem emlékszünk épkézláb megmozdulására. Katasztrófa nem történt, Magyarország továbbra is versenyben áll a csoport második helyéért.

A lengyel válogatott, ahogy azt várni lehetett legyőzte Albániát (4-1), a csoport outsiderei „rangadóján” Andorra 2-0-ra verte San Marinót. A csoportot Anglia vezeti 12 ponttal, akit Lengyelország és Magyarország követ 7-7 ponttal, mögöttük Albánia áll 6 egységgel, illetve Andorra 3, és San Marino 0 ponttal.