2020. aug. 15. szombatMária

Bundesliga: a Dortmund feltörölte a padlót a Schalkéval

Pálfi Csaba-Sándor utolsó frissítés: 11:11 GMT +2, 2020. május 25.

Nem hazudtolta meg magát a Bundesliga, 6 meccsen 16 gól esett a 2019-2020-as szezon folytatásának első fordulójában.

Amint felvezetőnkből értesülhettek kedves olvasóink, a topligák közül elsőként a Bundesliga tért vissza. A 26. fordulóval folytatódó bajnokság nem csak a szokatlan járványügyi helyzet és az üres lelátók miatt különleges, hanem a megváltoztatott szabályok miatt is.

Borussia Dortmund - Schalke 04

A nap legnagyobb meccse kétségkívül a Borussia Dortmund – Schalke 04 összecsapás volt, ahol az elmúlt nyolc egymás elleni találkozóból mindössze egyet megnyerő Dortmund számított favoritnak, még úgy is, hogy a Signal Iduna Parkban ezúttal nem tombolt 80.000 néző.

David Wagner a Schalke mestere némileg meglepő módon, a számok alapján elitvédő Kabak hiányában 3-4-3-as felállásban küldte pályára csapatát, meglepnie azonban nem sikerült a Dortmundot irányító Lucien Favrét, aki tökéletesen alkalmazkodott ellenfele elképzeléseihez és túlzás nélkül felmosta a padlót a királykékekkel. Bő egy óra után az eredmény 4-0 volt, a két hónapos szünet nem látszott a hazai csapaton, Brandt, Haaland, Hazard és Guerreiro kvartett kitűnően érti egymást a pályán, a négy gólt és a hozzájuk tartozó gólpasszokat is a négyes tagjai jegyzik.

Bántóan simán nyert a hazai csapat, pláne ha figyelembe vesszük, hogy a csapatkapitány Reus mellett Witsel, Can, és Zagadou sem léphetett pályára, sőt a csodatini Jadon Sancho is csak csere volt.

Eintracht Frankfurt - Borussia Mönchengladbach

A játéknap kiemelt mérkőzése külön idősávot kapott, az Eintracht Frankfurt 19:00 órától fogadta a Borussia Mönchengladbachot. Az Eintracht masszív hazai csapatnak számít, a mérkőzés előtti mérlegük 12 otthoni meccsből mindössze 3 vereséget mutatott, ezért is volt rendkívül meglepő, hogy a vendégek Alassane Pléa révén 36 másodperc (nem elírás) után vezetést szereztek. A hetedik percben Marcus Thuram sem hibázott (igaz fél méterről nagyobb bravúr lett volna nem eltalálni az üres kaput, mint gólt lőni), ezzel pedig gyakorlatilag eldőlt a meccs. A második félidő végén Bensebaini értékesített egy tizenegyest (0-3), majd André Silva megszerezte a hazaiak becsületgólját, de az egész nem osztott, nem szorzott, a Borussia Mönchengladbach hét perc alatt döntötte el a meccset.

A gladbachi győzelem azért is érdekes, mert ezzel a Borussia feljött a harmadik helyre, és jövő hétig biztosan ott is marad, hiszen a „magyar derbin” a RB Leipzig - Freiburg találkozón 1-1-es döntetlen született. A hazaiaknál Gulácsi Péter kezdett a kapuban, míg a felépült, de még fitneszproblémákkal küzdő Willi Orban a padon kapott helyett, a vendégeknél pedig Sallai Roland kezdett jobb oldali támadóként. A meccsen 66.8 százalékos labdafölény mellett érthető módon sokkal többet támadott a Lipcse, azonban rengeteg egyéni hibát vétettek a játékosok, és bár a támadóharmadig rendszeresen eljutottak, de a befejezéseket rendre elrontották.

A Freiburg a 34. percben egy jobb oldalról elvégzett szöglet után szerencsés találattal szerzett vezetést, ezt pedig akár meg is fejelhették volna a 44. percben egy második találattal, de Gunter enyhén kisodródva, egyedül a kapussal, az alapvonallal párhuzamosan lőtte el a labdát.
A második félidő első negyedórája után a Lipcse fölénye óriásira nőtt, többször is egyenlíthetett volna a hazai gárda, de úgy tűnt a támadószekció be van oltva gól ellen. A 77. percben aztán megtört a jég, Kampl beívelését Poulsen fejelte a hálóba. A Lipcse továbbra is nyomott, de betalálnia ismét a Freiburgnak sikerült egy pontrúgás után, a találatot azonban les címén érvénytelentette a játékvezetői gárda.

Mindent egybevéve az első nap nem sikerült rosszul, a körülményekhez képest kifejezetten jó találkozókat láthattunk, és az is kiderült, hogy a sok cserét szívesen kihasználják a csapatok, a 12 pályára lépő együttesből öt klub négy cserét, öt klub pedig öt cserét is elhasznált, azaz a klubok 85%-a szerint hasznos lehet az új rendszer.

Ilyen rövid idő alatt messzemenő következtetéseket nem lehet levonni, de talán jelzésértékű, hogy az üres stadionokban csak a Dortmund tudott hazai pályán nyerni, miközben a hat meccsből három is vendéggyőzelemmel zárult

Bundesliga 26. forduló, szombati eredmények:

Borussia Dortmund  - Schalke 04 4-0
gólszerzők: Haaland 29., Guerreiro 45., 63., Th. Hazard 48.

Hoffenheim - Hertha BSC 0-3
gólszerzők: Akpoguma 58.-öngól, Ibisevic 60., Matheos Cunha 74.

Augsburg - Wolfsburg 1-2
gólszerzők: Jedvaj 54., ill. Steffen., Ginczek 91.

RB Leipzig - Freiburg 1-1
gólszerzők: Poulsen 77., ill. Gulde 34.

Eintracht Frankfurt - Borussia Mönchengladbach 1-3
gólszerzők: André Silva 81., ill. Pléa1., Thuram 7., Bensebaini 72. tizenegyesből

Fortuna Düsseldorf - Paderborn 0-0

Borítókép: Bundesliga Facebook