2021. április 15. csütörtökAnasztázia, Tas

Szétlövéses Sportklub-siker a szezon első erdélyi hokirangadóján

Orbán Zsolt utolsó frissítés: 12:03 GMT +2, 2019. szeptember 16.

Büntetőkkel, a hazaiak javára dőlt el a Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona erdélyi rangadó a jégkorong Erste Ligában. A Magyarországon túrázó Gyergyói HK második meccsén sem tudott pontot szerezni.

A Sportklub és Brassó is győzelemmel rajtolt az Erste Liga 19/20-as idényében, mind a kék-fehérek, mind a sárga-kékek három góllal verték a magyarországi csapatok közül elsőként Erdélybe látogató Vasast. A vasárnapi rangadón a házigazdáknál nem léphetett jégre Salló Alpár, akit a fegyelmi bizottság sérülésveszélyes ütközés miatt két meccsre eltiltott. A szabálytalan esetnél Rafaj Attila, a budapesti csapat legrutinosabb tagja agyrázkódást szenvedett.

Kevéssel a szezonkezdet előtt az egymással keményen rivalizáló csíki és brassói egyesület amúgy sem fényes kapcsolatán tovább rontott a Valchar-ügy. A Sportklub román állampolgársággal is rendelkező cseh támadója a román bajnoknál szeretné folytatni pályafutását, annak ellenére, hogy idén szerződést hosszabbított az Erste Liga ezüstérmesével. Az esetleges klubváltásról itt írtunk bővebben, Valchar egyébként már Brassóban tartózkodik, de továbbra is kérdéses a játékjoga.

Persze ha nem lett volna a Valchar-ügy, a két csapat akkor is parázs csatát vívott volna vasárnap a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán. A hazai klub meccsbeszámolója alapján telt ház és remek hangulat mellett kezdődött a rangadó, amelyen a Sportklub már a harmadik percben vezetést szerzett Shalla révén. Jason Morgan tanítványai két kapuvasat is lőttek a mérkőzés elején, az iramos, kemény ütközésekkel és szóváltásokkal tarkított első harmadot a kék-fehérek uralták. A vendégeknek mégis sikerült egyenlíteni, Boriszenko emberhátrányos találatával.

fotók: Pál Zoltán/Csíkszeredai Sportklub

A második harmad első lehetőségeit a brassóiak hagyták ki, majd a Sportklub pár perc alatt meglépett 3–1-re, Taratuhin kettős fórban, Pelley egyenlő létszám mellett, Láday nagy lövésébe belepiszkálva volt eredményes. Julius Pénzes együttese azonban megint visszajött, előbb Armstrong szépített emberelőnyben, majd Bíró Gergő értékesített egy szólót, így a második harmad után 3–3-ra álltak a felek.

A harmadik felvonás nem hozott újabb gólt, ahogy az ötperces hosszabbítás sem, bár a csapatok egy-egy emberelőnyt kaptak a ráadásban. A szétlövésben a Sportklub játékosai voltak pontosabban, Belov, Shalla és Brophey biztosította be a két pontot, a brassóiak pedig elvittek egyet. A végeredmény a román bajnokságba is beleszámított, a csapatok kedden 18.30-tól újra összecsapnak Csíkszeredában, az a meccs csak a román liga versenynaptárában szerepel.

Az edzők nyilatkozták:

Jason Morgan (vezetőedző, Sportklub): „Nagyon erős első harmadot tudtunk le, rengeteg gólszerzési lehetőséggel. Nagyrészt uraltuk a játékot és ez folytatódott a másodikban is. Kaptunk viszont egy előnyös gólt, majd egy rossz csere miatt még egyet. Két nagyon jó csapat küzdött ma, igazi rangadó volt. Tudtuk, hogy senki nem fogja feladni. Adorján remekelt a kapuban a szétlövéseknél, mindegyiket megfogta. Elégedett vagyok az eredménnyel, de kielemezzük a meccset és kielemezzük, hogy miben kell javuljunk.”

Ondrej Rusnák (másodedző, Brassói Corona): „Annak ellenére, hogy a szezon második meccse volt, jó, lüktető játékot mutattak a csapatok. A Sportklub kezdett jobban, mire nekünk kellett jó tíz perc, hogy felvegyük a ritmust és ahogy a mérkőzéssel haladtunk egyre jobbak és jobbak lettünk. Nagyon sajnálom, hogy az utolsó öt percben nem szereztünk gólt, mert akkor megvoltak a lehetőségek.”

Pont nélkül a GyHK

Időközben a címvédő Ferencváros otthonában pénteken kétgólos vereséggel debütáló Gyergyói Hoki Klub Dunaújvárosban is kikapott. Az elmúlt idényben a rájátszásról lecsúszó Acélbikák remekül kapták el a rajtot, miután idegenben 7–1-re kiütötték a Fehérvári Titánokat, vasárnap a Gyergyó ellen is magabiztosan gyűjtötték be mindhárom pontot.

A DAB hokisai az első tíz percben négy gólt szerezve alapozták meg a győzelmet, a GyHK a lett hátvéd, Lescovs bombájával faragott a hátrányból az első harmadban, de a következő gólig egészen az 56. percig kellett várni, Csergő állította be a 4–2-es végeredményt.

A Gyergyói HK hétfőn este Debrecenben zárja a túrát, ezen a játéknapon rendezik a szezon első tévés meccsét, az UTE–FTC derbit, amelyet az M4 Sport közvetít élőben.

„Természetesen a rossz kezdés alapjaiban határozta meg a mérkőzést. A hazaiak nagyon ránk jöttek, megnyerték a párharcokat, gyorsak voltak, jól figyeltek a kipattanó korongokra, így sikerült elhúzniuk, ez az időszak nagyon rosszul sikerült számunkra. A folytatásban hiába dolgoztunk sokat és keményen, négygólos hátrányban nem volt könnyű helyzetünk. Az első tíz perc sajnos eldöntötte a találkozót” – idézi Leif Strömberget, a gyergyóiak svéd vezetőedzőjét az ersteliga.hu.

Szintén vasárnap a DEAC is bemutatkozott a bajnokságban, a debreceniek egy góllal verték hazai jégen a Titánokat. Most már mind a 10 csapat játszott legalább egy mérkőzést.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz

Vasárnapi eredmények

Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 4–3 – szétlövéssel (1:1, 2:2, 0:0, 0:0, 1:0)
gól: Joshua Shalla (3.), Andrej Taratuhin (28., kettős emberelőny), Rodney Pelley (33.), Vjacseszlav Belov (GWG), ill. Pavlo Boriszenko (10., emberhátrány), Nelson Armstrong (35., emberelőny), Bíró Gergő (38.)
lövések: 45–30
kiállítások: 12, ill.

Dunaújvárosi Acélbikák–Gyergyói Hoki Klub 4–2 (4:1, 0:0, 0:1)
gól: Silló Arnold (1.), David Mazurek (6., emberelőny), Somogyi Balázs (7.), Srdan Subotic (10.), ill. Imants Lescovs (15., kettős emberelőny), Csergő Hunor (56.)
lövések: 42–35
kiállítások 14, ill. 18 perc

Debreceni EAC–Fehérvári Titánok 3–2 (1:0, 1:0, 1:2)
gól: Philip Kiss (18., emberelőny), Clint Filbrandt (30., emberhátrány), Martin Daloga (47., emberelőny), ill. Colin Campbell (44., emberhátrány), Balogh Bence (55., kettős emberelőny)
lövések: 42–32
kiállítások: 20, ill. 39 (ebből Vas Márk 20+5 végleges fegyelmi) perc

Korábban:

Csíkszeredai Sportklub–Schiller-Vasas HC 6–3 (1:0, 3:2, 2:1)

Fehérvári Titánok–Dunaújvárosi Acélbikák 1–7 (0:2, 1:1, 0:4)
Brassói Corona–Schiller-Vasas HC 4–1 (3:1, 0:0, 1:0)

FTC-Telekom–Gyergyói Hoki Klub 3–1 (2:0, 0:1, 1:0)

UTE–Hokiklub Budapest 1–2 (0:0, 1:1, 0:1)

Hétfői program:
UTE–FTC-Telekom (19.00, M4 Sport)
DEAC–Gyergyói Hoki Klub (19.30)

A bajnokság állása: 1. DAB 6 pont (2 meccs, 11:3), 2. Sportklub 5 p. (2 m., 10:6), 3. Brassó 4 p. (2 m., 7:5), 4. FTC 3 p. (1 m., 3:1), 5. DEAC 3 p. (1 m., 3:2), 6. HKB 3 p. (1 m., 2:1), 7. UTE 0 p. (1 m., 1:2), 8. GyHK 0 p. (2 m., 3:7), 9. Vasas 0 p. (2 m., 4:10), 10. Titánok 0 p. (2 m., 3:10)