2021. április 15. csütörtökAnasztázia, Tas

Kihagyott tizenegyes, újabb iksz – László Csaba nagyon dühös

Orbán Zsolt utolsó frissítés: 00:39 GMT +2, 2019. szeptember 15.

A döntetlenekre szakosodott Sepsi OSK a Chindia Târgoviștet sem tudta legyőzni a labdarúgó Liga 1-ben, Goran Karanovic büntetőt hibázott a Ploiești-en rendezett gól nélküli bajnokin.

A sepsiszentgyörgyi csapat visszatért a négycsillagos Ilie Oană Stadionba, amelynek első élvonalbeli szezonjában maga is bérlője volt két mérkőzés erejéig. Itt rúgta Hadnagy Attila azt az emlékezetes győztes gólt kapásból a Temesvári ACS Polinak, és itt talált be Ibrahima Tandia is a Concordia Chiajna ellen. Igaz, a korábbi tízes jól elkapott lövése 2018 februárjában csak egy pontot ért végül a Sepsinek, az egyenlítésben egy olyan labdarúgó vállalt főszerepet, aki időközben már érdekes módon az OSK keretéhez tartozik, ő Ronaldo Deaconu.

László Csaba alakulatára nagyon ráfért volna egy önbizalomnövelő siker. Legutóbb a Dinamo vette el Sepsiszentgyörgyön a piros-fehérek veretlenségét, azt megelőzően egy craiovai bravúrgyőzelem mellett hat döntetlent játszott a kevés gólt kapó és ugyanolyan keveset szerző háromszéki csapat. Az újonc Chindia szintén egy győzelemmel várta a szombati mérkőzést, Viorel Moldovan legényei a Dinamón kívül senkit nem vertek meg eddig.

Érdekesség, hogy a székelyföldi és a Dâmbovița megyei klub teljes eltérő átigazolási politikát folytat, amíg a Sepsi OSK keretének fele külföldiekből áll, addig a Chindiánál csak két légiós futballozik. Ők és a Viitorul eléggé kilógnak a sorból ebben a tekintetben. A Sepsi és a Chindia az élvonalban első egymás elleni mérkőzését játszotta, a másodosztályban viszont már összecsaptak a 16/17-es idényben, Sepsiszentgyörgyön 2–1-es hazai siker, idegenben 1–1-es döntetlen született.

László Csaba a jobb helyzetkihasználást írta elő gyógyírként csapata legfőbb problémájára, ugyanakkor a meccs előtti sajtótájékoztatón figyelmeztetett, hogy az ellenfél offenzív focit játszik. Bár mindkét csapatban két klasszikus csatár kezdett, gólt mégsem hozott a ploiești-i találkozó.

Az első kapura tartó lövést Safranko adta le a 16. percben, a szlovák válogatott 20 méteres próbálkozását könnyedén fogta Aioani. Fejér Bélának először a 34. percben kellett védenie Neguț kísérleténél, amelybe kissé beleért az immár felnőtt válogatott Florin Ștefan. Neguț egy másik támadásnál a keresztlécet találta el, bár alighanem beadásnak szánta a labdát. A félidő hosszabbításában Voduț fordult kapura de 11 méterről célt tévesztett.

A második játékrész elején a Sepsi nagy esélyt kapott a vezetés megszerzésére. Karanovic kihagyta ziccerét, de Colțescu Leca becsúszását büntetővel díjazta: a tizenegyest a svájci csatár végezte el, csakhogy az ifiválogatott Ioani elérte a kapu jobb oldalába tartó labdát.

Maradt a 0–0, aztán a 66. percben a balhátvéd Neciu mélyre sikerült beívelését nyújtózta szögletre Fejér. Az utolsó szűk félórában egyik fél sem tudott nagy helyzetetet kialakítani, a Sepsi OSK hetedik döntetlenjét pipálta ki László Csaba irányításával.

„Nagyon dühös vagyok. Ha ezt a meccset nem nyered meg, akkor melyiket akarod megnyerni? Ha a középmezőnyben akarunk maradni, akkor az ilyen lehetőségeket ki kell használni. Az eddigi edzői pályafutásomban még soha nem volt ennyi meccs, amit a csapatom nem tudott megnyerni. Egyáltalán nem vagyok megelégedve azzal, amit eddig elértünk. Ennél sokkal többre vagyunk képesek és jobban kell figyelnünk” – értékelt a lefújás után László Csaba.