2021. április 14. szerdaTibor

Későn ébredt, döntetlent játszott temesvári ellenfelével az FK

Orbán Zsolt utolsó frissítés: 17:43 GMT +2, 2019. szeptember 14.

A Temesvári Ripensia kétszer is nyerésre állt csíkszeredai vendégjátéka során a labdarúgó Liga 2 hetedik fordulójánban. A piros-feketék 90. percben értékesített büntetővel mentettek pontot.

Agresszív, harapós hazai csapatként jellemezte az FC Hermannstadt együttesét korábban az élvonalba vezető Alexandru Pelici az FK Csíkszeredát. A Temesvári Ripensia vezetőedzője a mérkőzés előtt azt nyilatkozta, jól szervezett, a rögzített helyzeteknél veszélyes ellenféllel találkoznak, de remélte, hogy ponttal vagy pontokkal térhetnek haza.

A piros-feketék időközben a hazai veretlenségüket igyekeztek megőrizni, Valentin Suciu játékosai idengenben gólt és pontot sem tudtak még szerezni a másodosztályban, otthon viszont a Metaloglobust simán legyőzték, a Călărași-sal pedig ikszeltek.

fotók: Pál Zoltán - fkcsikszereda.ro

Az FK és a Ripensia is bejutott hét közben a Románia Kupa ötödik fordulójába, a székelyföldi csapat Barcarozsnyó, a sárga-pirosak a szintén harmadosztályú Győröd és Szőlőtelep gárdáját múlták felül. A bánságiak a csíkiakhoz hasonlóan hullámzóan teljesítettek a Liga 2-ben, 2–1–3-as mérleggel álltak a mérkőzés előtt.

Jól jelzi a „Ripi” kiszámíthatatlanságát, hogy Pelici tanítványai a Metaloglobus pályáján 3–0-s vereséget könyveltek el, majd a következő fordulóban hátrányból fordítva, nagyot hajrázva küzdötték le 2–1-re a feljutást megcélzó Aradi UTA-t.

Az FK Csíkszeredánál több fontos hiányzó is volt, így Lalic, Mitra, Veres, Jebari, vagy Hodgyai, míg a kapusposzton meglepetésre a 18 éves Gyenge Szilárd kezdett. A vendégeknél Zaluschi sérülés, Apro eltiltás miatt nem játszhatott.

Az alsóházi rangadó elején a hazaiak domináltak, az első percekben Kálmán Szilárd lőtt jócskán fölé egy szabadrúgást. Az hamar kiderült, hogy az FK-nak ezúttal is keményen meg kell dolgozni a pontszerzésért, a temesváriak ugyanis nagyon egységesen védekeztek. Sőt, a 18. percben a jelentős liga 1-es tapasztalattal rendelkező Popovici csapott le egy hosszú indításra, majd a fiatal kapust könnyedén átverve megszerezte a vezetést a Ripensiának.

Az FK játékosai megpróbáltak gyorsan válaszolni, egy beadásnál Lungu fejelt kis híján öngólt, aztán a jobbhátvéd egy másik támadásnál is hibázott, amit a hétközi kupameccsen óriási kapufás gólt szerző Kálmán büntetett: Bajkó előkészítése után a szovátai középpályás lövése kissé irányt változtatott az egyik védőn, Păduraru nem ért le időben: 1–1.

Nem sokáig maradt egyenlő az állás, Lungu egy remek beíveléssel kijavította hibáját, Voinea pedig elnémította a nézőket és a szurkolókat is. A félidő végén az FK megúszott egy tizenegyesgyanús szituációt, egy szögletnél Bajkó karjára fejelték a labdát, de a mérkőzést egyébként jól vezető pitești-i bíró nem fújt a sípjába.

A szünetben egyik oldalon sem történt csere, a második félidő ugyanúgy kezdődött, mint az első, egy Kálmán-szabadrúgással, a kapura tartó labdát Pădurar a biztonság kedvéért kiöklözte. A Ripensia kapusa kevéssel ez után kireklamált magának egy sárga lapot, a meccs kezdett egyre feszültebbé válni. A másik oldalon Gyenge magabiztosan fogta Chera próbálkozását, majd a csíki kapus óriási bravúrt mutatott be Toma távoli bombájánál, Gyenge a kapufa segítségével mentett.

Ezt követően a temesváriak betaláltak ugyan, de Popovici fejesgólját les miatt érvénytelenítette Robert Avram, aztán a frissen becserélt Barta Norbert ugrasztotta talpra a nézőket: a kistermetű fiatal szélső egy ellentámadáson hatalmas sprintet vágott ki a jobb széelen, remekül hozta lövőhelyzetbe magát, s bár a kapus sem tudta megállítani, Hecsko blokkolta a kapuba tartó labdát. Leszámítva ezt a gyors akciót, az FK játéka nem igazán akart összeállni, a támadásépítés igencsak akadozott, a nézőtéren egyre több elégedetlenkedő hallatta hangját.

Úgy tűnt, az FK elveszíti hazai veretlenségét, amikor a rendes játékidő végén egy kezezésért büntetőt kaptak a piros-feketék, ezt a Bajkó helyére becserélt Magyari helyezte a hálóba: 2–2. Más kérdés, hogy a hosszabbításban Eder labdaszerzését és passzát követően Magyari meg is nyerhette volna a meccset az FK-nak, de fölé lőtte a meccslabdát. A hazaiak túl későn ébredtek, a döntetlen összességében igazságosnak mondható.

Liga 2, hetedik forduló

FK Csíkszereda–Temesvári Ripensia 2–2 (1–2)
Csíkszereda, Városi Stadion
vezette: Robert Avram (Pitești)
gól: Kálmán (30.), Magyari (90., büntetőből), ill. Popovici (18.), Voinea (35.)
sárga lap: Kálmán (62.), ill. Păduraru (52.)

FK: Gyenge Szilárd – Majzik Adrián, Csonka Bonifác, Raul Palmeș, Simó Csongor – Berde István, Eder Gonzalez, Kálmán Szilárd (Csürös Attila 77.) – Erdei Carlo (Barta Norbert 64.), Bajkó Barna (Magyari Szilárd 71.), Takács Martin. Edző: Valentin Suciu.

Ripensia: George Păduraru – Caius Lungu, Mihai Hecsko, Andrei Tînc, Călin Toma – Tudor Călin, Gabriel Stoi – Alexandru Popovici (Vlad Tudorache 59.), Marius Fotescu (Marius Staicu 74.), Vlad Chera – Albert Voinea (George Monea 83.). Edző: Alexandru Pelici.

Mestermérleg

Valentin Suciu: „A figyelmetlenségek sokba kerültek nekünk, a játék alapján többet érdemeltünk volna, főleg a második félidőben. Többet várok el a fiúktól, sajnos ma ennyire futotta. Sokkal figyelmesebbnek kell lenni, sokkal többet kell informálni egymást a pályán és kommunikálni – ez hiányzott. Voltak olyan pillanatok, amikor a nézők kifütyültek, ez van, az elvárások nagyok. Látszott, hogy mi most jutottunk fel, a Ripensiának pedig ez már a harmadik éve a másodosztályban, náluk kevés, nálunk sok változás történt a nyáron.”

Alexandru Pelici: „Nem tudom, hogy győzelmet érdemeltünk-e vagy sem. Ha döntetlen lett a vége, azt jelenti ez az igazságos eredmény. Akár veszíthettünk volna is a hosszabbításban, a hazaiak nagy lehetőséget hagytak ki. Gratulálok a fiúknak a küzdésért, a futómennyiségért, a befektetett munkáért. De kritizálnom is kell őket, mivel csúfot üzünk a saját munkánkból, nagyobb felelősségre van szükség. Ilyen az élet, megyünk tovább, meccsről meccsre próbáljuk helyretenni a dolgokat. Sok sikert kívánok a csíkiaknak, szeretnék gratulálni nekik azért, amit megvalósítottak. Teljes megérdemlik, hogy a másodosztályban játsszanak.”