2021. február 28. vasárnapElemér

Ezzel a kerettel utazik Tallinnba a romániai hokiválogatott

Lelátó utolsó frissítés: 16:31 GMT +2, 2019. április 25.

A harmadik román bajnoki címét a napokban bebiztosító Brassói Corona adja a legtöbb játékost a hazai jégkorong-válogatottnak, amely részt vesz a Tallinnban vasárnap kezdődő divízió I/B-csoportos világbajnokságon.

A 22 fős keretbe tíz játékos került be a brassói bajnokcsapatból, hat a kupagyőztes Csíkszeredai Sportklubból, míg a Gyergyói HK és a CSM Galac alakulatát három-három jégkorongozó képviseli a válogatottban.

Akárcsak tavaly, a vezetőedzői feladatokat idén is a Brassói Corona aktuális trénere, Julius Penzes látja el. A szlovák szakvezetővel a csapat a 2018-as kaunasi vb-n nem esett ki a harmadik értékcsoportból. A többségében székely hokisokból álló válogatott Ukrajnától, a házigazda Litvániától és Észtországtól a rendes játékidőben szenvedett vereséget, Japán ellen viszont begyűjtötte első pontját, majd a torna zárónapján 7–3-ra legyőzte Horvátországot, amely így visszaesett a divizió II/A-csoportba.

A válogatottban ezúttal tizenöt székelyföldi játékos szerepel, és Góga Attiláék vasárnap (április 28-án) a házigazda észtek ellen mutatkoznak be a tornán. Egy nappal később következnek a japánok, majd a keddi szünnap után a második vonalból kiesett lengyelekkel kell megmérkőzni. Csütörtökön a válogatott Ukrajnával találkozik a tallinni jégcsarnokban, pénteken újabb pihenőnap szerepel a programban, végül szombaton a negyedik értékcsoportból feljutott Hollandia elleni mérkőzés dönthet a kiesésről.

A válogatott idén februárban a Kijev közelében található Brovariban vett részt egy háromcsapatos felkészülési tornán, amelyen meglepő győzelmeket produkált: az ukránokat 3–0-ra, a lengyeleket 2–0 múlta felül a romániai csapat, első helyen zárva a Challenge-kupa elnevezésű eseményt.

Brassó visszafoglalta a trónt

A román jégkorong-bajnokság 2018/19-es szezonjának felsőházi rájátszása mindössze két hetet tartott. A lerövidített play-off során az Erste Ligában döntőt játszó és a román bajnokságban címvédő Csíkszeredai Sportklubnak a Brassói Corona visszavágott a nemzetközi versenysorozat negyeddöntőjében kategorikusan elveszített párharcért. A Brassó 3–1-es összesítéssel jutott döntőbe, míg az elődöntő másik ágán az alapszakasz-győztes CSM Galac három egymást követő győzelemmel ejtette ki a Gyergyói HK-t.

A nagydöntőben is az egyik fél harmadik győzelméig játszottak a csapatok, s bár a galaciak hazai pályán behúzták az első meccset, a Corona egyenlített, majd két brassói sikerrel visszafoglalta a trónt. A sárga-kékek korábban a 2013/14-es, illetve a 2016/17-es idényben nyerték meg a bajnokságot. A kisdöntő a harmadik meccsen dőlt el, a bronzérmeket a Csíkszeredai Sportklub játékosai szerezték meg, miután büntetőpárbajjal győztek Gyergyószentmiklóson.

A bajnokság végeredménye: 1. Brassói Corona, 2. CSM Galac, 3. Csíkszeredai Sportklub, 4. Gyergyói Hoki Klub, 5. CSA Steaua Bukarest, 6. Sapientia U23, 7. Sportul Studențesc.