2020. október 21. szerdaOrsolya

Eb-selejtező: kipipálta a kötelezőt a román labdarúgó-válogatott

Lelátó utolsó frissítés: 14:23 GMT +2, 2019. március 27.

Kolozsváron szerezte meg első pontjait a román labdarúgó-válogatott a jövő évi Európa-bajnokság selejtezőjében. Cosmin Contra szövetségi kapitány csapata kedden 4–1-re nyert Feröer ellen a CFR-stadionban.

A román válogatott az első fordulóban 2–1-re kapott ki Svédországban, és a solnai mérkőzés után négyen kerültek ki a kezdőtizenegyből, mégpedig Cristian Săpunaru, Cristian Manea, Tudor Băluță és Alexandru Mitriță. Cosmin Contra ezúttal Romario Benzarnak, Cosmin Moținak, Ciprian Deacnak, illetve a svédek ellen csereként pályára lépő és gólt is szerző Claudiu Keșerünek szavazatott bizalmat.

fotó: Román Labdarúgó Szövetség - FRF

A szövetségi kapitány ugyanakkor szerkezetet is váltott, 4–2–3–1-ről 4–4–2-re, míg a kapitányi karszalagot Săpunarutól az FC Nantes kapusa, Ciprian Tătărușanu kapta meg.

A nyitókörben Máltától 2–1-es vereséget szenvedő feröeriek az első 25 percben nagyon szervezetten játszottak a Kolozsvári CFR pályáján és ügyesen tartották a 0–0-t, de ezt követően három gólt kaptak hét perc alatt, amivel el is dőlt a mérkőzés. Deac szerezte meg a vezetést, majd az első gólnál közreműködő Keșerü duplázott, s bár a vendégek szünet előtt a balhátvéd Viljormur Davidsen jól elvégezett tizenegyesével faragtak a hátrányból, a sárga mezesek megnyugtató előnnyel vonultak a pihenőre.

A második félidőben a Palermónál légióskodó George Pușcaș állította be a 4–1-es végeredményt egy nagyszerű tekeréssel. Érdekesség, hogy a román válogatott összes gólját erdélyi/partiumi származású labdarúgók lőtték, Deac Désen, Keșerü Nagyváradon, míg Pușcaș Margittán született.

A csoport skandináv rangadóján a norvég és a svéd csapat hatgólos döntetlent játszott Oslóban. Martin Ödegaardék félórával a vége előtt még 2–0-ra vezettek, a sárga-kékeknek viszont sikerült fordítaniuk, majd a mérkőzés utolsó pillanatiban a cserejátékos Ola Kamara mentett pontot a norvégoknak.

Ahogy az várható volt, a spanyolok simán győztek Máltán, a hatos első számú favoritjai Álvaro Morata duplájával nyertek 2–0-ra, s két forduló után hat ponttal vezetik a csoportot.

A D-csoportban elképesztő feltámadást produkált a dán válogatott, amely a 84. percben még 3–0-s hátrányban állt Baselben, de a vége egyenlő lett. Ezt az ötöst Írország vezeti, a zöldek a gibraltári vendégjáték után Dublinban is minimalista sikert arattak, ezúttal Grúziát, vagy ha úgy tetszik, Georgiát verték 1–0-ra.

A J-csoportban az olaszok Liechtensteint oktatták Parmában, Roberto Mancini csapata hatot vágott a közép-európai törpeállam képviselőinek. Egy másik mérkőzésen Bosznia-Hercegovina együttese az első félidőben hiába alakított ki kétgólos előny, Pjanic kiállítása után az emberelőnyben játszó görögök kiegyenlítettek az utolsó félórában. A finnek sikerrel jártak Jerevánban, két góllal bizonyultak jobbnak az örményeknél.

A selejtező június 7–11. között folytatódik négy játéknappal.

Labdarúgó Eb-selejtező, 2. forduló
Keddi játéknap

F-csoport

Románia–Feröer 4–1 (3–1)
Kolozsvár, CFR-stadion, 10 502 néző
játékvezető: Hamil Umut Meler (török)
gól: Deac (26.), Keșerü (29., 33.), Pușcaș (63.) / V. Davidsen (40., büntetőből)
sárga lap: Stanciu (16.), Moți (40.), Chipciu (47.), Grigore (85.) / R. Joensen (15.), K. Olsen

Románia: Tătărușanu – Benzar (Hagi a szünetben), Grigore, Moți, Bancu – Deac, Stanciu, Marin, Chipciu – Pușcaș (Man 78.), Keșerü (Cicâldău 69.). Szövetségi kapitány: Cosmin Contra.

Feröer: Nielsen – Rólantsson, A. Gregersen, O. Faerö, V. Davidsen – Bartalsstovu (Ar. Frederiksberg 67.), Hendriksson, Vatnsdal (Baldvinsson 28.), R. Joensen – Hansson (S. Vatnhamar 77.) – K. Olsen. Szövetségi kapitány: Lars Olsen.

Norvégia–Svédország 3–3 (1–0)
gól: Johnsen (41.), King (59.), Kamara (90+7.) / Claesson (70.), Nordtveit (86.,öngól), Quaison (90+1.)

Málta–Spanyolország 0–2 (0–1)
gól: Morata (31., 73.)