2021. március 1. hétfõAlbin

Simona Halep besétált a Miami Open negyeddöntőjébe

Lelátó utolsó frissítés: 16:42 GMT +2, 2019. március 26.

Venus Williams nem okozott különösebb gondot Simona Halepnek a Miami Open negyedik fordulójában, a világranglistán harmadik román versenyző két szettben, 1 óra 13 perc alatt győzte le a 38 éves amerikai teniszezőt, aki pillanatnyilag 43. a WTA rangsorán.

A korábbi világelsők mérkőzését Halep duplabrékkel, illetve remek szervagémmel kezdte, s bár 3:0-nál Venusnak is sikerült elvennie Simona adogatását, majd nagy nehezen a sajátját is hozta, ezt követően minden játékot a román lány nyert, így félóra alatt szettelőnybe került.

A második játszmában a negyedik gémig haladtak fej-fej mellett, ekkor Halep három bréklabdát harcolt ki, és már az elsőt értékesítette. Eldőlni látszott a mérkőzés, Williams játékában nem volt benne a fordítás. Halep végül 6:3, 6:3-mal jutott be a rangos floridai torna negyeddöntőjébe.

Halepnek immár négy győzelme van V. Williamsszel szemben, míg az amerikai három alkalommal nyert ellene. Idén az Australian Open harmadik fordulójában is összekerültek, akkor a konstancai teniszező 6:2, 6:3-as sikerrel lépett tovább, de a következő körben Serena Williams „bosszút állt” a növére kiejtésén.

Simona Halep akár a világelsőséget is visszaveheti Miamiban, ha megnyeri a tornát, vagy döntőbe jut és ugyanez nem sikerül Petra Kvitovának. A harmadik helyen kiemelt cseh játékos a francia Caroline Garciát legyőzve kvalifikált a legjobb nyolc közé, ahol az ausztrál Ashleigh Barty-val mérkőzik.

Halepre kínai ellenfél, Vang Csiang vár, ők ketten korábban csak egyszer találkoztak: a 2018-as Indian Wells-i bajnokságon Halep 7:5, 6:1-gyel jutott tovább.

Kvitova mellett további két cseh versenyző készül a negyeddöntőre, ráadásul Karolina Pliskova és Marketa Vondrusova legközelebb egymással játszik.

Véget ért Bianca Andreescu nem mindennapi győzelmi sorozata, a feltörekvő kanadai-román tehetség a második szettben feladta az észt Anett Kontaveit elleni nyolcaddöntőt. Indian Wells újdonsült bajnoka ezt megelőzően tíz meccset húzott be zsinórban.

A tajvani Hszie Su-vej a világelső Oszaka Naomi legyőzése után újabb bravúrt hajtott végre, a rutinos ázsiai ezúttal Caroline Wozniacki küzdötte le három szettben, többek között ilyen labdamenetekkel:

Hszie Su-Vej (tajvani, 27.)–Caroline Wozniacki (dán, 13.) 6:3, 6:7, 6:2
Anett Kontaveit (észt, 21.)–Bianca Andreescu (kanadai) 6:1, 2:0-nál Andreescu feladta

Petra Kvitova (cseh, 3.)–Caroline Garcia (francia, 19.) 6:3, 6:3
Ashleigh Barty (ausztrál, 12.)–Kiki Bertens (holland, 7.) 4:6, 6:3, 6:2