2020. november 28. szombatStefánia

Beragadt a rajtnál az Európa-bajnok portugál válogatott

Lelátó utolsó frissítés: 17:57 GMT +2, 2019. március 26.

Cristiano Ronaldóék második mérkőzésükön sem tudtak nyerni az Eb-selejtezőben, az ukránok után a szerbek is értékes döntetlent harcoltak ki a lisszaboni Benfica-stadionban. A vb-címvédő francia, illetve az angol válogatott gálázott csoportjában.

Dusan Tadics, a szerb csapat kapitánya ezúttal nem hagyta ki. A románok elleni, bukaresti Nemzetek Ligája-mérkőzésen tizenegyest hibázó tízes berúgta büntetőjét, így a szerbek már a hetedik percben vezettek Lisszabonban. A házigazdák az FC Porto középpályásának, Danilo óriási lövésével egyenlítettek az első félidő végén, de a folytatásban a portugáloknak nem jött össze a fordítás.

A 2016-os franciaországi Eb aranyérmese pár napon belül második döntetlenjét játszotta hazai pályán. A hétfői mérkőzésen Cristiano Ronaldót combsérülés miatt már a 30. percben le kellett cserélni, de a portugál világsztár rajongói megnyugodhatnak, Ronaldónak csak egy-két hetet kell pihennie.

A selejtezősorozatot portugáliai remivel kezdő ukránok szerdán nagyot szenvedtek a három pontért Luxembourgban. Andrij Sevcsenko együttese a hosszabbítás harmadik percében nyert, egy öngóllal, amivel átvette a vezetést az ötösben.

Az A-csoportban Anglia Csehország után Montenegrónak is ötöt vágott, ezúttal idegenben. Podgoricában a hazaiaknál volt az előny, Marko Vesovic vette be Jordan Pickford kapuját, de a háromoroszlánosok a szünetig két találattal válaszoltak, majd kiütötték a délszláv csapatot. Ross Barkley duplázott az evertonos Michael Keane megszerezte első gólját a válogatottban, ugyanakkor Harry Kane és Raheem Sterling is betalált.

A csoport másik mérkőzésén a bolgárok a Montenegróval játszott hazai döntetlen után Koszovóban ikszeltek.

A H-csoportban a világbajnoki címvédő francia válogatott most sem kegyelmezett Izlandnak, amely a legutóbbi Eb negyeddöntőjében elszenvedett 5:2-es vereség után ezúttal 4:0-ra kapott ki a Stade de France-ban. Hannes Halldórssont a Barca védője, Samuel Umtiti avatta fel a meccs elején, később Olivier Giroud, Kylian Mbappé és Antoinne Griezmann követte a követte a középhátvéd példáját. Kovács Istvánnak nem volt különösebb nehéz meccse, a nagykárolyi játékvezető csak egy-egy sárga lapot mutatott fel.

A franciák hat ponttal, illetve 8:1-es gólaránnyal állnak az élen (a múlt héten Moldovában nyertek 4:1-ra), de a törököknek is maximális pontjuk van. Hakan Calhanogluék Albániában 2:0-ra, majd Eskisehirban 4:0-ra nyertek, másodjára a moldávokat pipálták le. Az albánok pedig Andorrában arattak papírforma-győzelmet.

Kedden véget ér a selejtező tavaszi turnusa, a Svédországban 2:1 arányban alulmaradt román válogatott a kolozsvári CFR-stadionban Feröert látja vendégül. Lars Olsen alakulata legutóbb Máltán kapott ki egy góllal.

Labdarúgó Eb-selejtező, 2. forduló

Hétfői eredmények

A-csoport

Montenegró–Anglia 1–5 (1–2)
gól: Vesovic (17.) / Keane (30.), Barkley (39., 59.), Kane (71.), Sterling (81.)

Koszovó–Bulgária 1–1 (0–1)
gól: Zeneli (61.) / Bozsikov (39.)

1. Anglia 6 pont (10:1), 2. Bulgária 2 (2:2), 3. Koszovó 1 (1:1), 4. Montenegró 1 (2:6), 5. Csehország 0 (0:5)

B-csoport

Portugália–Szerbia 1–1 (1–1)
gól: Danilo (42.) / Tadics (7., büntetőből)

Luxemburg–Ukrajna 1–2 (1–1)
gól: Turpel (34.) / Cigankov (40.), Rodrigues (90+3., öngól)

1. Ukrajna 4 pont (2:1), 2. Luxemburg 3 (3:3), 3. Szerbia 1 (1:1), 4. Portugália 2 (1:1), 5. Litvánia 0 (1:2)

H-csoport

Törökország–Moldova 4–0 (2–0)
gól: Hasan Ali Kaldirim (24.), Cenk Tosun (26., 53.), Kaan Ayhan (70.)

Franciaország–Izland 4–0 (1–0)
gól: Umtiti (12.), Giroud (68.), Mbappé (78.), Griezmann (84.)

Andorra–Albánia 0–3 (0–1)
gól: Sadiku (21.), Balaj (87.), Abrashi (90+6.)

1. Franciaország 6 pont (8:1), 2. Törökország 6 (6:0), 3. Albánia 3 (3:2), 4. Izland 3 (2:4), 5. Andorra 0 (0:5), 6. Moldova 0 (1:8)