2024. március 29. péntekAuguszta

Bécsi sikerével rájátszásba jutott a Gyergyói HK

szerk. utolsó frissítés: 12:28 GMT +2, 2019. február 21.

Eldőlt, hogy mindhárom erdélyi csapat érdekelt lesz a jégkorong Erste Liga rájátszásában, a Csíkszeredai Sportklub és a Brassói Corona a felsőházból automatikusan negyeddöntőbe jut, a Gyergyói Hoki Klub pedig az alsóházból került be a legjobb nyolc közé.

A Gyergyói HK Bécsben vendégszerepelt szerdán, Mikael Tisell legénysége a mérkőzés negyedik percében már 2–0-ra vezetett a Vienna Capitals II ellen, s végül 5–2-re győzött. A vendégek góljain a duplázó Ferenc Csibi Róbert, Vlagyiszlav Karpusz, Nagy Csaba és Mircea Constantin osztozott, míg Pavel Vorobjev, Orbán Szilárd és Csergő Hunor két asszisztot ért el.

A mérkőzést elveszítő fiatal osztrák alakulat is bejutott a rájátszásba, mivel a Hokiklub Budapest szerdán kikapott a Fehérvári Titánoktól, akik 5–3-ra nyertek a Tüskecsarnokban.

Ezzel teljessé vált negyeddöntő mezőnye, a párosítások viszont csak hétfőn lesznek publikusak. A versenyszabályzat szerint a középszakasz első három együttese ellenfelet választ magának az 5–8. helyezettek közül.

A szerdai játéknap harmadik, szintén alsóházi, ám teljesen tét nélküli mérkőzésén a Schiller-Vasas HC 5–2 arányban jobbnak bizonyult a Dunaújvárosi Acélbikák együttesénél.

A Hokiklub Budapesthez hasonlóan a Vasas és a DAB szezonja a középszakasszal véget ér, az alsóházban pénteken rendezik az utolsó játéknapot.

Gyergyószentmiklós jégkorongcsapata kilenc év kihagyás után tért vissza a magyar bázisú, nemzetközi bajnokságba, a Progym utódjaként újjáalakult Gyergyói HK első Erste Liga-szezonjában a rájátszásba kerülést tűzte ki célul.

„Egy nagy feladat teljesült, és megnyílt az út a további sikerek felé... Ott vagyunk ahová vágytunk, a rájátszásban, és erősen hisszük, hogy az út még itt sem ér véget!” – írják a Gyergyói Hoki Klub Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben. A székelyföldi jégkorongklub azt is közölte, hogy szerdán közös megegyezéssel szerződést bontott a szlovák Roman Tomanekkel.

Jégkorong Erste Liga, középszakasz, alsóház

Szerdai eredmények

EV Vienna Capitals–Gyergyói HK 2–5 (1:2, 0:1, 1:2)
gól: David Satmark (6.), Philippe Lakos (47.), ill. Ferenc Csibi Róbert (4., 52.), Vlagyiszlav Karpusz (4.), Nagy Csaba (35.), Mircea Constantin (55.)
kapura lövések: 37:31
kiállítás percek: 12:8

Hokiklub Budapest–Fehérvári Titánok 3–5 (1:4, 1:0, 1:1)
gól: Vajda Zsolt (20.), ill. Godó Dániel (35.), Michal Satek (52, emberelőny), ill. Mark Bennett (6., emberelőny), Balogh Bence (9.), John Lewis (12., emberelőny), Szita Donát (17.), Reiter Attila
kapura lövések: 39:45
kiállítás percek: 10:8

Schiller-Vasas HC–Dunaújvárosi Acélbikák 5–2 (1:1, 2:0, 2:1)
gól: Schmál Kristóf (11.), Csiki Attila (25.), Lőczi Árpád (35.), Bödök Bence (48.), ill. Artem Iossafov (7.), Oula Uski (60.)
kapura lövések: 37:37
kiállítás percek: 2:2

Az alsóház állása: 1. Fehérvári Titánok 24 pont (9 mérkőzés), 2. Gyergyói HK 21 (9), 3. EV Vienna Capitals II 17 (9), 4. Hokiklub Budapest 12 (9), 5. Dunaújvárosi Acélbikák 11 (9), 6. Schiller-Vasas HC 9 (9)

A felsőházban: 1. FTC-Telekom 20 pont (6 mérkőzés), 2. UTE 14 (6), 3. DEAC 9 (6), 4. Csíkszeredai Sportklub 9 (7), 5. Brassói Corona 8 (7)

A rájátszás mezőnye: FTC-Telekom (középszakasz-győztes), UTE, DEAC, Csíkszeredai Sportklub, Brassói Corona – Fehérvári Titánok, Gyergyói Hoki Klub, EV Vienna Capitals II.

Kiesett: Hokiklub Budapest, Dunaújvárosi Acélbikák, Schiller-Vasas HC