2020. november 25. szerdaKatalin, Katinka

NBA: jön a szokásos Warriors–Cavs döntő

BBC Sport / Lelátó utolsó frissítés: 13:27 GMT +2, 2018. május 29.

Sorozatban a negyedik éve a Golden State Warriors és a Cleveland Cavaliers találkozik az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) nagydöntőjében.

A címvédő oaklandi gárda kedd hajnalban a Houston Rockets arénájában nyert 101:92-re a nyugati főcsoport döntőjének utolsó, hetedik mérkőzésén. A texasiak 11 ponttal vezettek a szünetben, de a Warriors Stephen Curry irányításával fordítani tudott és bejutott a fináléba. A bajnokcsapat 30 éves irányítója közel állt a tripla-duplához, 27 ponttal, 10 assziszttal és 9 lepattanóval zárta a sordöntő meccset.

"A kosárlabda 48 perces játék és nem számít mennyire rosszul játszottunk, mennyit dobást hibáztunk el, mindig van idő fordítani. A második félidő hihetetlen volt, örülünk, hogy újra döntőben vagyunk" – nyilatkozta Curry a houstoni siker után.

A Rockets összesítésben 3–2-re vezetett a párharcban, az utolsó két találkozót viszont elvesztették James Hardenék.

Keleten is a hetedik összecsapásig húzódott ki a főcsoportdöntő a Boston Celtics és a Cleveland Cavaliers között. A csapatok az utolsó felvonáig nem hibáztak hazai pályán, majd a hetedik mérkőzésen a bostoni TD Gardenben 87:79 arányban győzött a Cavs. A Cleveland sztárjátékosa, LeBron James végigjátszotta az utolsó csatát, 48 perc alatt 35 pontot, 9 asszisztot és 15 lepattanót produkált.

A 2017/18-as NBA-szezon nagydöntője május 31-én (csütörtökön) kezdődik az oaklandi Oracle Arénában, a pályaelőny a Warriorsnál van. Stephen Curryék 2015 és 2017-ben nyerték meg a ligát, míg a Cleveland 2016-an diadalmaskodott.