2020. október 27. keddSzabina

Az olaszverő svédek kikaptak Craiován

Agerpres / Lelátó utolsó frissítés: 02:04 GMT +2, 2018. március 28.

A világbajnokságra kijutott svédek 1–0-ra kikaptak a román labdarúgó-válogatottól a craiovai Ion Oblemenco Stadionban. A kedd esti felkészülési mérkőzésen a Belgiumban légióskodó Dorin Rotariu lőtte a hazaiak gólját, három perccel a becserélése után.

Cosmin Contra csapata szombaton hátrányból fordítva győzte le idegenben Izrael válogatottját, ugyanazon az estén a svéd együttes a solnai Friends Arénában 1–2 arányban maradt alul Chilével szemben.

A román játékosok kedden fekete karszalagot viseltek, ezzel emlékeztek a Craiova Maxima hétvégén elhunyt középhátvédjére, Nicolae Tilihoi-ra, aki 1979 és 1981 között tízszer szerepelt a válogatottban.

fotó: Román Labdarúgó Szövetség (FRF)
Ez volt a trikolórok első mérkőzése az új Ion Oblemenco Stadionban, és 14 éve után az első, amelyet Craiován játszottak. Érdekesség, hogy a válogatott még soha nem veszített az olténiai nagyvárosban, a csapat craiovai mérlege immáron öt győzelem és két döntetlen.

A román szövetségi kapitány két újoncnak is lehetőséget adott az összecsapáson, a Dinamótól az orosz FK Ufához szerződött Ionuţ Nedelcearu mellett a FCSB aradi szélsője, Dennis Man is a skandinávok ellen mutatkozott be a felnőtt válogatottban.

A meccset egy másik fiatal játékos, Dorin Rotariu döntötte el. A Royal Excel Mouscron 21 éves támadójának három perc kellett a gólszerzéshez, miután Contra a második félidő elején becserélte Alexandru Mitriţă helyett. Rotariu az 57. percben Alexandru Chipciutól kapott jó passzt, lövőhelyzetbe hozta magát és ballal szép gólt szerzett.

A vendégek összesen tizenkét gólszerzési lehetőséget dolgoztak ki, de csak két kapura tartó lövésük volt, akárcsak a románoknak.

Az első félidő végén az izraeli mérkőzésvezető kis időre megszakította a játékot, mivel néhány szurkolói petárdát dobott a pályára.

Románia csapata szeptember 7-én Montenegró ellen mutatkozik be az újonnan induló UEFA Nemzetek Ligája C divíziójának négyes számú csoportjában, amelybe még Szerbia és Litvánia kapott besorolást.

A világbajnoki pótselejtezőben az olaszokat búcsúztató svéd alakulat nehéz csoportba került az oroszországi vébén. Janne Andersson legényei Németország, Mexikó és Dél-Korea legjobbjaival mérkőznek meg az F jelű négyesben.