2020. október 27. keddSzabina

Visszavágott az U-nak, elődöntős a Sepsi-SIC

Orbán Zsolt utolsó frissítés: 11:05 GMT +2, 2018. február 23.

A Sepsi-SIC a női kosárlabda Románia Kupa negyeddöntőjében visszavágott a Kolozsvári U-nak a bajnokságban elszenvedett váratlan vereségért. Csütörtökön a tavalyi döntős Brassói Olimpiát legyőző temesváriak is továbbjutottak.

Zoran Mikes, a Sepsi-SIC vezetőedzője a nyolcas döntő előtti sajtótájékoztatón azt mondta, ezen a tornán egyetlen csapat sem számít esélyesnek. A szerb edző altatásának nem kell bedőlni, ugyanis a házigazda szentgyörgyi csapat nagy favoritként várta a Románia Kupát.

zöld-fehérek a bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában 15-ös győzelmi szériát adtak le Kolozsváron, de az alapszakasz-elsőség a botlással együtt is lazán meglett, s így legalább volt, amiért visszavágni az erdélyi riválisnak. A nemzeti liga elmúlt idényének döntősei már a nyolc között összekerültek a kupában.

A Sepsi-SIC és a Kolozsvári U negyeddöntője nem volt túl izgalmas, a hazaiak rajt-cél győzelmet arattak lelkes közönségük, szurkolótáboruk előtt. Már az első negyed után kétszámjegyű előnyt birtokoltak Marshallék. Dragan Petricsevics nem véletlenül magyarázott folyamatosan a játékosainak, a Szamos-parti lányok sem védekezésben, sem támadásban nem remekeltek.

A mezőnyből jó százalékkal dobó Sepsi-SIC előnye a nagyszünetben megnyugtató 16 egység volt, s a pihenő után tovább nőtt a különbség a két csapat között. Az utolsó negyed 36:63-as állásnál vette kezdetét, a vége pedig 52:78 lett.

A Sepsi-SIC 26 pontot szerzett eladott labdából, a kolozsváriak pedig csak nyolcat. Tyaunna Marshall 22, Nathalie Fontaine 17, míg Annemarie Gödri-Părău 10 ponttal (és öt labdaszerzéssel) zárta a találkozót. A Kolozsvári U-nál Theairra Taylor 12, míg Olena Szamburszka tíz pontot dobott.

Az elődöntőben a Sepsi-SIC ellenfele az első csütörtöki mérkőzés győztese, vagyis a Temesvári SCM lesz. Brosvoszky-Boriga Mónikáék kilenc ponttal voltak jobbak a Brassói Olimpiánál, úgy, hogy a brassóiak egyszer sem vezettek.

A negyeddöntő pénteken az Aradi ICIM–CSBT Alexandria és a Szatmárnémeti VSK–Gyulafehérvári Unirea találkozóval folytatódik.