2021. április 14. szerdaTibor

Nem tudta meglepni a bajnokot a Sportklub

szerk. utolsó frissítés: 14:24 GMT +2, 2017. október 31.

A Csíkszeredai Sportklub jégkorongozói négy gólt szereztek hétfőn este a Miskolci Jégcsarnokban, de a DVTK Jegesmedvék csapata magabiztos játékkal tartotta otthon a pontokat. A Brassói Corona szétlövéssel kapott ki Székesfehérváron.

Szezonbeli második külföldi túrájukon vannak túl a jégkorong Erste Liga erdélyi csapatai. Hétfőn a Csíkszeredai Sportklub és a Brassói Corona is csatát veszített a nemzetközi bajnokságban, a székelyföldi együttes a rendes játékidőben kapott ki az immáron listavezető DVTK-tól, míg a brassóiak büntetőlövésekkel maradtak alul Székesfehérváron.

A Sportklubra nehéz feladat várt Miskolcon, hiszen a diósgyőriek ebben az idényben még egyetlen mérkőzést sem buktak el hazai jégen. A mostani meccs is csak az első harmadban volt izgalmas, a DVTK a második játékrészben háromgólos előnyre tett szert, amit már nem tudtak ledolgozni a vendégek.

fotó: dvtk.eu
Magosi Bálint, a Jegesmedvék dunaújvárosi támadója mesternégyessel rukkolt elő. Magosi hét kapura lövésből négy gólt szerzett. A vendégeknél Pjotr Szcsasztlivij igazolta klasszisát, a Sportklub orosz sztárigazolása szerezte csapata első két gólját, majd az utolsó harmadban Rokaly Szilárd és Radim Valchar szépített az eredményen: a DVTK 7–4-re győzött.

„Minden tiszteletem a Csíkszeredáé, nagyon tudnak küzdeni, és megy nekik a gólszerzés, ahogy azt a mellékelt ábra is mutatja. Szerencsére nagyon tudtunk ma fókuszálni, ismét csapatként játszottunk együtt, és jobbnak bizonyultunk a vendégeknél. Remélem, tovább tudunk menni ezen az úton, eddig nagyon elégedett vagyok a csapat teljesítményével és hozzáállásával” – idézi a Magyar Jégkorong Szövetség Mikael Tissellt, a DVTK svéd edzőjét.

Hozó Levente, a csíkiak másodedző így értékelte a meccset: „A védekező harmadban bután játszottunk, a Miskolc kihasználta a hibákat, és gólokat lőtt ezekből. Három nehéz meccsen szerepeltünk négy nap alatt, kicsit fáradtabbak voltunk. Még fizikálisan és mentálisan is fejlődnünk kell.”

A Sportklub három pontot gyűjtött be legutóbbi három találkozóján, a MAC Budapesttől 6:4-re kaptak ki a kék-fehérek, az Újpestet viszont 5:4-re legyőzték vasárnap.

A Brassói Corona pénteken Bécsben nyert Maksims Sirokov hosszabbításban szerzett góljával. Vasárnap a Ferencváros otthonában már nem jött össze a pontszerzés, az FTC 3–0-s sikert aratott Martin Lacroix csapata fölött.

A hétfői, székesfehérvári mérkőzést a lehető legrosszabbul kezdte az erdélyi vendégcsapat, a Titánok első akciójukból, már a hetedik másodpercben gólt szereztek Joseph Antilla révén. Mihály Árpád gyorsan összehozta az egyenlítést, a hatodik percben éles szögből leadott lövéssel lepte meg a fehérváriak kapusát.

A második harmadban megint a hazaiak kerültek előnybe, de a záró felvonásban a kanadai Mason Wilgosh 2–2-re módosította az állást. A hosszabbításban nem született gól, a szétlövést pedig a Fehérvári Titánok nyertét. A mindent eldöntő rávezetést a csíkkarcfalvi Péter Andor értékesítette.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz

Hétfői eredmények

DVTK Jegesmedvék–Csíkszeredai Sportklub 7–4 (2–1, 3–1, 2–2)
gólok: Berta Ákos (13.), Magosi Bálint (17., 23., 41., 52.), Peter Sakaris (22., emberelőnyből), Miskolczi Márk (33.), ill. Pjotr Szcsasztlivij (2., 27., utóbbit emberelőnyből), Rokaly Szilárd (48.), Radim Valchar (53.)
kapura lövések: 42:36 kiállítások: 10, ill. 4 perc

Fehérvári Titánok–Brassói ASC Corona 3–2, szétlövéssel (1–1, 1–0, 0–1, 0–0, 1–0)
gólok: Joseph Antilla (1.), Szabó Pál Krisztián (29.), Péter Andor (győztes büntető), ill. Mihály Árpád (6.), Mason Wilgosh (42.)
kapura lövések: 27:30
kiállítások: 18, ill. 14 perc