2021. április 14. szerdaTibor

Kiesett a Kontinentális Kupából a brassói hokicsapat

szerk. utolsó frissítés: 13:36 GMT +2, 2017. október 25.

Ahogy várható volt, a brassói csoportból a MOL Liga-győztes DVTK Jegesmedvék jutott tovább a jégkorong Kontinentális Kupa következő körébe. A Corona simán elbukta a vasárnap esti nem hivatalos döntőt.

A brassói jégcsarnokban az elmúlt napokban négy ország négy csapata mérkőzött meg, a házigazda Brassói ASC Corona és a DVTK Jegesmedvék mellett a baszk Txuri Urdin San Sebastián és a szerb Crvena zvezda versengett a továbbjutást jelentő első helyért. Az eredmények úgy alakultak, hogy vasárnap estére, a DVTK–Corona meccsre maradt a döntés.

A magyar és a román bajnok döntőjét körülbelül ezer néző kísérte végig a helyszínen. Három gól született a találkozón, de kizárólag a miskolciak voltak eredményesek. A hatodik percben a finn Anssi Rantanen kezdte a gólgyártást, majd az első harmadban még Miskolczi Márk is betalált emberelőnyből. A DVTK győzelmét és továbbjutását a kanadai Peter Sakaris tette biztossá, ő az utolsó harmadban szerzett újabb emberelőnyös gólt.

A miskolciak november 17–19. között az olaszországi Ritten-Renonban az E csoportban a házigazda Ritten Sporttal, a francia Grenoble Brulerus de Loups-val és a kazah Nomad Asztanával találkoznak. Annak a négyesnek az első két helyezettje jut a sorozat januári négyes döntőjébe.

Jégkorong Kontinentális Kupa – 2. kör, C-csoport

Brassó, Olimpiai Jégcsarnok, 980 néző.
Játékvezetők: Kaczmarek, Trilar, Bandi, Sikó.
DVTK Jegesmedvék–Brassói ASC Corona 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
gól: Anssi Rantanen (6.), Miskolczi Márk (11., emberelőnyből), Peter Sakaris (51., emberelőnyből)
kapura lövések: 27–32
kiállítások 8, ill. 14 perc

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss) – Rusk, Leppanen, Galanisz, Miskolczi, Magosi – Rantanen, Láda, Pavuk, Vas, Sakaris – Gőz, Joe, Ritó, Tóth A., Kulmala – Vojtkó, Albert, Köllő, Berta, Tóth G. Vezetőedző: Mikael Tisell.

Brassói ASC Corona: Polc (Tőke) – Sikorovs, Filip, Walls, Macmillan, Gliga – Stoflet, Nagy, Zabludovsky, Wilgosh, Bíró – Bors, Molnár, Yemelyanenko, Zsok, Peter – Nagy, Mihály, Saluga, Tranca. Vezetőedző: Lacroix Martin.

A másik mérkőzésen
Txuri Urdin San Sebastián (spanyol)–Crvena zvezda (szerb) 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 1:0) – hosszabbítás után

A végső állás: 1. DVTK Jegesmedvék 9 pont, 2. Brassói ASC Corona 6, 3. Txuri Urdin San Sebastián 2, 4. Crvena zvezda 1.