2017. november 24. péntekEmma

NBA: James Harden 56 pontot dobott

szerk. utolsó frissítés: 17:20 GMT +2, 2017. november 06.

Karriercsúcsot jelentő 56 ponttal repítette James Harden a Houston Rockets csapatát a Utah Jazz elleni mérkőzésen. A texasiak tizenhármasa megállíthatatlan volt, 13 asszisztot is kiosztott.

Sokat vállalt és nagyon keveset hibázott James Harden az észak-amerikai kosárlabdaliga legutóbbi játéknapján. A Houston Rockets Los Angelesben született játékosa mondhatni egymaga verte meg a Utah Jazzt. Harden 35 percet töltött a parketten, ez alatt 56 pontot szórt, miközben 13 gólpasszt is adott.

Az irányítóposzton játszó kosárlabdázó összesen nyolc triplába állt bele, s ebből hét sikeres volt. Nem csoda, hogy ilyen egyéni teljesítmény mellett a Rockets fölényesen, 137:110-re nyert hazai pályán. Hardenék sorozatban harmadik diadalukat aratták, így most elsők a nyugati főcsoportban. Ugyanitt a Utah Jazz öt győzelem és öt vereség mellett a nyolcadik.

További eredmények: Orlando Magic–Boston Celtics 88:104, Toronto Raptors–Washington Wizards 96:107, San Antonio Spurs–Phoenix Suns 112:95, New York Knicks–Indiana Pacers 108:101, Minnesota Timberwolves–Charlotte Hornets 112:94, Portland Trail Blazers–Oklahoma City Thunder 103:99, Los Angeles Lakers–Memphis Grizzlies 107:102.